„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Ispanijoje Trijų Karalių paradus sutrikdė koronaviruso pandemija

Ispanijoje sausio pradžioje vaikams paprastai ateina linksmiausias metų laikotarpis, kai žmonės plūsta į gatves pasitikti dovanas atnešančių Trijų Karalių. Tačiau šiemet įspūdingų paradų tradiciją sujaukė koronaviruso pandemija.

Šioje šalyje vaikai laukia ne Kalėdų Senelio ar Senio Šalčio, o Kasparo, Merkelio ir Baltazaro, atnešančių dovanas naktį į sausio 6-ąją.

Kasmet milijonai ispanų visoje šalyje, norėdami pasitikti šiuos žiemiškus svečius, išeina į gatves stebėti paradų, kuriuos lydi muzika ir šokiai, o džiūgaujančioms minioms kibirais mėtomi saldumynai.

VIDEO: Trys Karaliai žmones sveikino iš oro baliono – grandiozinius paradus dėl pandemijos teko pamiršti

Tačiau atsižvelgdamos į draudimą rengti viešus renginius, įvestą siekiant sulėtinti viruso plitimą, šalies savivaldybės ieškojo kūrybingų būdų išsaugoti Trijų Karalių stebuklą.

Karaliai atplaukia į Barseloną

Barselonoje organizatoriai nuo vasaros ruošė išsamų planą, nes jau tuomet būgštavo, kad gyvenimas iki sausio nesugrįš į normalias vėžes.

„Tai išties tradicinė šventė – beprotiškos linksmybės, tikras šeimos renginys su šokiais, šviesomis, platformomis ir gatves užplūstančiais stebėtojais“, – sakė Esteve Caramesas, atsakingas už šventės organizavimą Katalonijos sostinėje, kur paprastai 3 km ilgio maršrutu žygiuoja 700 tūkst. žmonių.

Šiemet Trys Karaliai atplauks laivu. Jų išsilaipinimas bus tiesiogiai transliuojamas per televiziją iš Katalonijos sostinės uosto, paskui bus rodomas iš anksto nufilmuotas paradas.

Šiame Ispanijos šiaurės rytiniame mieste taip pat atidarytas Trijų Karalių tematikos pramogų parkas po atviru dangumi. Jame vienu metu telpa iki 400 lankytojų, ten skamba muzika ir yra dekoracijų, tačiau nėra jokių aktorių ir daiktų, kuriuos būtų galima liesti.

50 tūkst. nemokamų bilietų į tą parką, kuris bus atidarytas nuo gruodžio 28 iki sausio 25 dienos, buvo išgraibstyti vos per kelias valandas.

Kaip bebūtų keista, šiemet iškilmės kainavo brangiau nei ankstesniais metais – 1,2 mln. eurų. Palyginimui, „normaliais“ metais ilgiau trunkantys renginiai atsieina apie 800 tūkst. eurų.

Už uždarų durų

Madride, kur paprastai rengiami vieni didžiausių Ispanijos paradų, pritraukiantys šimtus tūkstančių lankytojų, merija organizuoja tiesiogiai per televiziją transliuojamą renginį be žiūrovų viename kultūros centre.

„Tai ypatingiausia metų naktis, tad norėjome, kad visame mieste tvyrotų pasakiška nuotaika“, – sakė viena vyriausiųjų sostinės patarėjų kultūros klausimais Andrea Levy.

Anot jos, „minint Karalių atvykimą“ bus leidžiami fejerverkai.

Daugelyje kitų vietovių renginiai arba buvo nufilmuoti iš anksto, arba bus transliuojami tiesiogiai – pavyzdžiui, kaip pietrytiniame Alkojaus mieste, kur nuo 1866 metų rengiamas vienas seniausių Ispanijos paradų.

Pietiniame Granados mieste Trys karaliai keturias valandas nepaliaujamai kursuos atviruoju autobusu po visą miestą, kad nesiburtų stebėtojų minios.

Kitur šalyje nuspręsta per socialinius tinklus skelbti vaizdo įrašus vaikams ar organizuoti žaidimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų