Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Ispanijos teismas panaikino sprendimą laikinai uždrausti socialinį tinklą „Telegram“

Ispanijos teismas pirmadienį pakeitė sprendimą ir panaikino prieštaringai vertinamą nutartį, kuria šalyje laikinai uždrausta naudotis socialiniu tinklu „Telegram“, kol policija pateiks ataskaitą apie bendrovę.
Muhammed Ibrahim Ali / ZUMAPRESS.com
Muhammed Ibrahim Ali / ZUMAPRESS.com

Penktadienį Ispanijos Aukštojo teismo teisėjas Santiago Pedrazas (Santjagas Pedrasas) nurodė laikinai sustabdyti „Telegram“ veiklą šalyje, žiniasklaidos bendrovėms pateikus skundą dėl socialinio tinklo vykdomų intelektinės nuosavybės teisių pažeidimų.

Vartotojų teisių grupė „Facua“ kritikavo sprendimą kaip neproporcingą ir įspėjo, kad jis padarys didelę žalą milijonams socialinio tinklo naudotojų. 

„Tarsi būtų uždarytas internetas, nes yra interneto svetainių, kuriose neteisėtai talpinamas autorių teisių saugomas turinys“, – nurodė „Facua“ generalinis sekretorius Rubenas Sanchezas (Rubenas Sančesas).

Pasak teismo, pirmadienį teisėjas nurodė sustabdyti penktadienio sprendimo galiojimą, kol bus parengta policijos ataskaita apie „Telegram“ ir galimo laikino veiklos sustabdymo poveikį naudotojams. 

„Telegram“ yra šifruotų žinučių platforma, kuri taip pat leidžia naudotojams kurti savo kanalus, kuriais transliuojamas turinys.

Be to, S. Pedrazas nurodymą sustabdyti socialinio tinklo veiklą Ispanijoje išleido tuomet, kai Mergelių salų, kuriose „Telegram“ registruota kaip įmonė, pareigūnai neatsakė į 2023-iųjų liepos teismo prašymą pateikti išsamesnę informaciją. 

Žiniasklaidos bendrovės, kurias „Facua“ įvardijo kaip „Mediaset“, „Atresmedia“, „Movistar“ ir „Egeda“, skundėsi, kad „Telegram“ naudoja jų medžiagą be jų sutikimo. 

Teismas norėjo iš „Telegram“ gauti informacijos, kuri leistų nustatyti, kas atsakingas už šios medžiagos platinimą. 

Penktadienio nutartyje S. Pedrazas nurodė, kad imtis šių priemonių jį paskatino nepakankamas Mergelių salų bendradarbiavimas. 

Jis pridūrė, kad kad įsakymas atitinka „būtinumo, tinkamumo ir proporcingumo principus“.

„Nėra jokios kitos priemonės, kuri galėtų sustabdyti pasmerktų veiksmų pasikartojimą“, – nurodė S. Pedrazas.

„Telegram“ teigia turinti 700 mln. aktyvių naudotojų visame pasaulyje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„ID Vilnius“ – Vilniaus miesto technologijų kompetencijų centro link
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais