Madridas kosoviečių pasus pripažino po to, kai sausio 1 dieną įsigaliojo ilgai laukta Europos Sąjungos vizų režimo liberalizavimo schema, pagal kurią Kosovo piliečiai gali be vizų keliauti Šengeno zonoje ne ilgiau kaip 90 dienų per bet kurį 180 dienų laikotarpį.
Iki šiol Ispanija buvo vienintelė iš Kosovo nepriklausomybės nepripažįstančių ES narių, neleidusių Kosovo pasų turėtojams įvažiuoti į šalį, net jei jie buvo gavę Šengeno vizą.
„Ispanija vis dar nepripažįsta Kosovo suvereniteto ar nepriklausomybės, nes nepripažįstame vienašališkų nepriklausomybės deklaracijų“, – žurnalistams sakė J. M. Albaresas.
Pati Ispanija jau seniai susiduria su nepriklausomybės judėjimais Katalonijoje ir Baskų krašte.
Kosovo, kuris 2008 metais paskelbė nepriklausomybę nuo Serbijos, taip pat nepripažįsta Kipras, Graikija, Rumunija ir Slovakija.
Kosovo ministro pirmininko pavaduotojas, atsakingas už Europos integraciją, Besnikas Bislimi (Besnikas Bislimis) šeštadienį pasidžiaugė dėl Madrido žingsnio ir socialiniame tinkle „Facebook“ parašė, kad „geros naujienos mūsų piliečiams ir mūsų šaliai tęsiasi“.
Kosovas, kuriame gyvena apie 1,8 mln. žmonių, buvo paskutinė iš šešių Vakarų Balkanų šalių, kurioms pradėtas taikyti bevizis režimas.
Anksčiau Kosovo piliečiai be vizų galėjo lankytis tik 14 pasaulio šalių.
Briuselio žingsnis Prištinoje vertinamas kaip dar vienas laiptelis visiško pripažinimo link ir postūmis Kosovo siekiui įstoti į Europos Sąjungą.