Įspėjimas rusams: ukrainiečiai parodė naujausią raketą-droną „Peklo“

Ukrainos ginklų koncernas „Ukroboronprom“ pristatė naują raketą-droną „Peklo“. Pasak portalo „Unian“ korespondento, ji jau perduota Ukrainos ginkluotosioms pajėgoms.

Ši raketa-dronas yra naujas Ukrainos ginklų pramonės kūrinys. „Peklo“ (liet. „Pragaras“) gali skrieti 700 km per valandą greičiu, o didžiausias skrydžio atstumas – daugiau kaip 700 km.

Naująjį kūrinį asmeniškai apžiūrėjo prezidentas Volodymyras Zelenskis ir Ukrainos pajėgų vyriausiasis vadas Oleksandras Syrskis.

VIDEO: Ukrainiečiai parodė naujausią raketą-droną „Peklo“

Po kiek laiko Ukrainos strateginės pramonės ministras Hermanas Smetaninas suteikė daugiau detalių apie naujausią raketą-droną.

Pranešama, kad šis ginklas buvo sukurtas per rekordiškai trumpą laiką – vos per vienus metus.

„Pirmoji kelių dešimčių vienetų partija šiandien, dalyvaujant Ukrainos prezidentui Volodymyrui Zelenskiui, buvo perduota gynybos pajėgoms. Simboliška, kad tai įvyko Ukrainos ginkluotųjų pajėgų dieną. Tačiau tai Ukrainos ginklų pramonės amatininkų išradingumo ir sunkaus darbo rezultatas. Naujo tipo ginklas, pirmasis savo klasėje, yra bepilotė raketa“, – sakė jis.

Pasak ministro, gaminys jau sėkmingai panaudotas kovoje. Be to, pridūrė jis, „Peklo“ raketa ne tik gaminama masiškai, bet ir nuolat tobulinama.

„Nuolat dirbame, kad padidintume gaminio apsaugos nuo elektroninės kovos poveikio lygį, pagerintume našumą ir naikinimo tikslumą. Siekiant išplėsti galimų taikinių sąrašą, kuriamos naujų tipų kovinės galvutės“, – atskleidė H.Smetaninas.

Raketa-dronas „Palianycia“

Anksčiau Ukrainos pajėgos gavo kitą raketą-droną „Palianycią“. Kariniai ekspertai siūlė jį vadinti reaktyviniu dronu.

Pirmą kartą „Palianycia“ koviniu būdu panaudota rugpjūčio mėnesį per Ukrainos nepriklausomybės dieną. Tuomet apie tai pranešė V.Zelenskis, tačiau nenurodė, kur konkrečiai pataikė „Palianycia“.

Ukrainos gynybos ministras Rustemas Umerovas neseniai paskelbė, kad pradėta serijinė dronų „Palianycia“ gamyba. Pasak jo, dronas yra privataus startuolio kūrinys, o serijinė jo gamyba pradėta Gynybos ministerijos paramos dėka.

Be to, R.Umerovas patikino, kad Ukraina atnaujino ir padidino komplekso „Neptun“ sparnuotųjų raketų R-360 serijinę gamybą. Modifikuotos raketos dabar gali smogti taikiniams didesniu atstumu.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai