Užfiksuotose nuotraukose matyti, kad saloje esantis ugnikalnis į dangų pakėlė pilkus pelenų debesis, o aplink jo kraterį blykstejo violetinės spalvos žaibai.
Teigiama, kad Ibu į dangų išmetė 4 km pelenų debesų stulpą, o aplink jo kraterį trankėsi neįprastos spalvos žaibai.
Jungtinė policijos, kariuomenės ir paieškos bei gelbėjimo pareigūnų komanda buvo išsiųsta į vietovę evakuoti aplinkinių kaimų gyventojų, pareiškime nurodė Abdulas Muharis iš nelaimių padarinių švelninimo agentūros.
Gyventojai buvo pervežti pikapais ir nakčiai apgyvendinti avarinėse palapinėse. Indonezijos nelaimių agentūra nepateikė jokios informacijos apie tai, kiek žmonių buvo perkelta, tačiau valdžios institucijos rekomendavo išvalyti 7 km spindulio teritorijos plotą.
Oficialiais duomenimis, 2022 m. Halmaheros saloje gyveno daugiau kaip 700 tūkst. žmonių.
Indonezijos vulkanologijos agentūra ketvirtadienį padidino ugnikalnio pavojaus lygį iki aukščiausio po to, kai vien šį mėnesį Ibu kalnas išsiveržė bent kelis kartus.
Tai vienas iš aktyviausių Indonezijos ugnikalnių, pernai išsiveržęs daugiau kaip 21 tūkst. kartų. Pastaruoju metu Ibu išsiveržimai yra reakcija po įvairių kitų Indonezijos ugnikalnių išsiveržimų, kurie yra Ramiojo vandenyno ugnies žiede ir turi 127 veikiančius ugnikalnius.
Staigūs potvyniai ir lavos srautas iš Marapio ugnikalnio, vieno aktyviausių Vakarų Sumatros provincijoje, gegužės 11 d. po regioną nusiaubusių liūčių užliejo kelis netoliese esančius rajonus, pasiglemžė daugiau kaip 60 žmonių gyvybių.
Per paskutines savaites taip pat išsiveržė Šiaurės Sulavesio saloje esantis Ruango ugnikalnis. Dėl to valdžios institucijos buvo priverstos evakuoti daugiau kaip 12 tūkst. žmonių.