Pirmadienio vakarą Negroso saloje esančio Kanlaono ugnikalnio išsiveržimas tęsėsi šešias minutes, o pelenų, akmenų ir dujų pliūpsnis pakilo į dangų 5 km aukštyje.
Valstybinė vulkanologijos agentūra padidino ugnikalnio pavojaus lygį, įspėdama, kad gali įvykti daugiau sprogstamųjų išsiveržimų.
Oficialiais duomenimis, dėl ugnikalnio krintančių pelenų, dujų ir laharų pavojaus mažiausiai 2,8 tūkst. žmonių persikėlė į laikinas prieglaudas ekstremalių situacijų centruose.
Laharai – tai purvo nuošliaužos, susiformuojančios ant ugnikalnių šlaitų ir per smarkias liūtis galinčios palaidoti ištisus kaimus.
Rytų Negroso provincijoje esančiame Kanlaono mieste žmonėms, gyvenantiems prie upių, tekančių prie ugnikalnio, buvo įsakyta palikti savo namus ir nurodyta uždaryti ne pirmo būtinumo verslus.
Buvo atšaukta daugybė skrydžių į Bakolodą, Vakarų Negroso provincijos sostinę, kur įsikūręs arčiausiai ugnikalnio esantis stambus oro uostas, ir iš jo.
„Dūmai jau išsisklaidė“, – naujienų agentūrai AFP sakė Robertas Araneta iš Vakarų Negroso provincijos nelaimių agentūros.
„Nepastebime jokio grėsmingo ugnikalnio aktyvumo. Kai kuriose savivaldybėse vis dar jaučiamas sieros kvapas“, – teigė jis.
Socialiniame tinkle „Facebook“ paskelbtose nuotraukose ir vaizdo įrašuose, kurių autentiškumą patvirtino AFP, matyti, kad keliai ir pastatai padengti pelenais.
Filipinai yra seismiškai aktyviame Ramiojo vandenyno „ugnies žiede“, kuriame yra daugiau nei pusė pasaulio ugnikalnių.
Kanlaonas yra vienas iš 24 aktyvių ugnikalnių šioje salų valstybėje.
Galingiausias pastarųjų metų ugnikalnio išsiveržimas Filipinuose įvyko 1991 metais. Maždaug už 100 km nuo Manilos išsiveržus Pinatubui, žuvo daugiau kaip 800 žmonių.