Tiesa, politikai ne tik prisipažino ėmę nemažas pinigų sumas iš suinteresuotų asmenų, bet ir spėjo išteisinti save, kadangi dabartinis parlamento vadovas Marcellino Pipite pasinaudojo šalies įstatymų jam suteikta galia.
Aukščiausiasis Vanuatu teismas patvirtino kaltinimus M.Pipite ir dar trylikai politikų ėmus po milijoną vietinės valiutos vatų (9 tūkstančius dolerių) ir prisidėjus prie buvusios valdžios nuvertimo.
M.Pipite pasinaudojo tuo, kad šalies vadovas B.Lonsdale'as buvo išvykęs ir laikinai einančio šalies vadovo pareigas įgaliojimais atleido save bei likusius trylika kaltinamųjų nuo teisinės atsakomybės.
Parlamento pirmininkas aiškino, kad taip pasielgė nenorėdamas chaoso šalyje. „Pasirašiau atleidimus, kad išlaikyčiau taiką, vienybę šalyje“, – pasakojo M.Pipite.
Parlamento pirmininkas aiškino, kad taip pasielgė nenorėdamas chaoso šalyje. „Pasirašiau atleidimus, kad išlaikyčiau taiką, vienybę šalyje“, – pasakojo M.Pipite.
Į šalį iš vizito užsienyje grįžęs prezidentas B.Lonsdale'as įsiuto, sužinojęs apie tokią įvykių eigą.
„Vanuatu įvaizdis buvo sutryptas viso pasaulio akivaizdoje. Kaip valstybės galva aš labai išgyvenu dėl tokios įvykių eigos“, – teigė B.Lonsdale'as, žadėdamas, kad korumpuoti valstybės pareigūnai visgi privalės atsakyti pagal teisinius reikalavimus.
„Žmonėms jau iki gyvo kaulo įkyrėjo perversmai valdžioje bei korupcijos atvejai“, – aiškino Kierry Manassah, buvęs valdžios atstovas spaudai. Jis pabrėžė, kad vis dar neaišku, ar kaltieji politikai sulauks bausmės. „Šiuo metu situacija yra chaotiška. Niekas nieko nesupranta“, – pasakojo K.Manassah, rūpinęsis buvusios valdžios ryšiais su visuomene.
Vanuatu sala vis dar bando atsigauti po milžiniško ciklono Pam, kuris nusiaubę mažytę Ramiojo vandenyno valstybėlę kovo mėnesį. 275 000 gyventojų turinčioje saloje tuo metu žuvo vienuolika žmonių, o du trečdaliai gyventojų prarado didelę dalį savo turto, jų namai buvo sugriauti.