Kaip praneša Italijos veterinarijos specialistai, netoli užkrėsto ūkio nėra kitų paukščių laikytojų ir rizika išplisti ligai nėra didelė. Nepaisant to, siekiant užkirsti kelią infekcijai plisti, visi sergantys paukščiai likviduoti, nustatytos apsaugos ir priežiūros zonos. Dalį paukščių augintinių, kuriems nebuvo nustatytas pavojingas virusas, leista palikti laikyti, tačiau ūkiui nustatytos itin griežtos biosaugos priemonės.
Paskutinį kartą paukščių gripo atvejis Italijoje buvo nustatytas 2012 metų spalio mėnesį.
„Iš užkrėsto Italijos regiono į mūsų respubliką gyvi paukščiai ar paukštiena nėra įvežami, tačiau Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba nuolat stebi situaciją mūsų šalyje dėl paukščių gripo grėsmės. Pastarasis šios pavojingos ligos atvejis Italijoje rodo, kad paukščių gripo virusas gali plisti ne tik per naminius ir laukinius paukščius, bet ir per įvairius atsivežtus egzotinius naminius augintinius. Visiems mūsų šalies naminių paukščių laikytojams dar kartą norėtume priminti, kad atėjus pavasariui ir prasidėjus paukščių migracijos metui, naminius paukščius reikėtų laikyti dengtuose aptvaruose, saugoti juos nuo kontakto su laukiniais paukščiais", – sakė Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Skubios veiklos skyriaus vedėjas Marius Masiulis.
2013 03 12
Italijoje nustatytas mažo patogeniškumo paukščių gripo protrūkis
Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad Italijoje, Emilia Romagna regione, Modenos apylinkėje, nustatytas mažo patogeniškuno H5 paukščių gripo atvejis. Pavojingas virusas patvirtintas mažame ūkyje, kuriame buvo laikomi įvairūs naminiai paukščiai – žąsys, antys, kalakutai, fazanai, Gvinėjos vištos, papūgos.
Pranešti klaidą
Sėkmingai išsiųsta
Dėkojame už praneštą klaidą