„Visiškai nepriimtina, kad „Hamas“ ir Izraelis prilyginami vienai grupei, – sakė Antonio Tajani (Antonijus Tajanis) interviu laikraščiui „Corriere della Sera“. – Būkite atsargūs, kad neįteisintumėte antiizraelietiškų pozicijų, kurios gali paskatinti antisemitinius reiškinius.“
TBT prokuroro Karimo Khano (Karimo Chano) nuomone, Izraelio premjeras Benjaminas Netanyahu (Benjaminas Netanjahus), šalies gynybos ministras Yoavas Gallantas (Joavas Galantas) ir trys „Hamas“ lyderiai – Yehya Sinwaras (Jehja Sinvaras), Mohammedas Deifas (Mohamedas Deifas) bei Ismailas Haniyeh (Ismailas Hanijė) – yra atsakingi už karo žiaurumus ir nusikaltimus žmoniškumui Gazos Ruože bei Izraelyje.
TBT prokuroras K. Khanas pirmadienį pranešė, kad pateikė prašymą išduoti minėtų aukščiausių Izraelio pareigūnų arešto orderius dėl nusikaltimų per karą Gazos Ruože, tokių kaip žudymas ir bado sukėlimas.
Jis sakė, kad Izraelis įvykdė nusikaltimų žmoniškumui, ir kaltino šalį „plataus masto sistemingu puolimu prieš palestiniečius civilius gyventojus“.
K. Khanas taip pat teigė, kad „Hamas“ lyderiams „tenka baudžiamoji atsakomybė“ už veiksmus, įvykdytus per spalio 7 dienos išpuolį.
Anot jo, tarp tokių veiksmų buvo įkaitų ėmimas, žaginimas ir kitoks seksualinis smurtas bei kankinimai.
Izraelio ir palestiniečių islamistų grupuotės „Hamas“ karas kilo po jos kovotojų spalio 7-osios išpuolio Izraelio pietuose, kai žuvo 1 170 žmonių, daugiausia civilių gyventojų, rodo oficialūs duomenys.
Per šią ataką „Hamas“ kovotojai taip pat pagrobė apie 250 įkaitų, iš kurių 128, Izraelio teigimu, tebėra Gazos Ruože, įskaitant 38 žuvusius įkaitus.
Pažadėjęs sunaikinti „Hamas“, Izraelis pradėjo didžiulį karinį puolimą. „Hamas“ valdomo Gazos Ruožo sveikatos apsaugos ministerija pranešė, kad per karą šioje teritorijoje jau žuvo daugiau kaip 35,4 tūkst. žmonių, daugiausia moterys ir vaikai.