„Mes esame kryžkelėje. Nepakanka turėti bendrąją valiutą, prezidentą ar bendrą finansavimo šaltinį“, – sakė premjeras kalboje parlamentui, kurioje išdėstė savo prioritetus pusmečiui nuo liepos 1-osios, kai Italija pirmininkaus Europos Sąjungai (ES).
„Jeigu Europa nepakeis kurso, augimo nebus, ... o jei nebus augimo, neįmanomas joks stabilumas“, – sakė jis ir pridūrė, kad Italijos pirmininkavimas „turi būti proga reformai“.
Šiandien Europa yra nuobodulys ... Ji paskendusi skaičiuose ir be sielos
Dinamiškasis 39 metų premjeras, kuris į valdžią atėjo vasario mėnesį nušalinęs savo pirmtaką, nesugebėjusį paskatinti augimo, sakė, kad eurui buvo „pavesta užduotis kurti Europą, ... bet bendrosios valiutos nepakanka“.
Šie jo komentarai pasirodė tuo metu, kai vyksta debatai dėl ES fiskalinių taisyklių švelninimo, o Vokietijos finansų ministras Wolfgangas Schaeuble perspėja, kad naujas įsiskolinimas būtų „blogiausias įmanomas“ dalykas.
M.Renzi, kuris siekė Vokietijos įkvėptos pastarųjų metų taupymo politikos švelninimo, nurodė, kad Italija neprašo ES biudžeto taisyklių švelninimo, „tačiau yra įvairių būdų prieiti prie taisyklių“.
Pasak M.Renzi, blokas dabar privalo atsakyti į klausimą „Kas šiandien yra Europa?“.
„Šiandien Europa yra nuobodulys ... Ji paskendusi skaičiuose ir be sielos“, – sakė jis.
„Arba mes sutinkame, kad turime bendrų vertybių, arba jūs galite pasilaikyti savo valiutą, o mes pasilaikysime savo vertybes“, – sakė jis ir kaip svarbaus būsimo pirmininkavimo klausimo pavyzdį pateikė imigraciją ir į Italiją iš Afrikos laiveliais plaukiančių pabėgėlių gelbėjimą.