Premjeras Giuseppe Conte socialiniame tinkle „Twitter“ pranešė pasirašęs planus griežtai apriboti judėjimą į didelius rajonus šalies šiaurėje, įskaitant Milaną ir Veneciją. Priemonė paveiks daugiau kaip 15 mln. žmonių ir galios iki balandžio 3-iosios.
„Naujasis įsakas pagaliau patvirtintas“, – parašė G.Conte.
Be „rimtos“ ir neatidėliotinos priežasties žmonėms nebus leista patekti į visą 10 mln. gyventojų turintį Lombardijos regioną aplink Milaną ir aplinkinius rajonus, įskaitant Veneciją, Parmą ir Riminį. Taip pat nebus leidžiama išvykti iš šių regionų.
Be to, kovodama su viruso plitimu Italija taip pat visoje savo teritorijoje uždaro mokyklas, muziejus, kino teatrus, teatrus, naktinius klubus, kazino ir kitas pasilinksminimo vietas, rodo sekmadienį premjero pasirašytas įsakas, kurio tekstas buvo paskelbtas vyriausybės interneto svetainėje.
Italijoje nuo koronaviruso mirė daugiau kaip 230 žmonių ir tai didžiausias mirties atvejų skaičius pasaulyje, neskaitant Kinijos, kurioje šis virusas praėjusių metų pabaigoje atsirado.
Užsikrėtimo atvejų skaičius 95 valstybėse ir teritorijose viršijo 100 tūkst. Mirties atvejų yra 3,5 tūkstančio.
Norvegijoje patvirtintų užsikrėtimo koronavirusu atvejų padaugėjo iki beveik 170
21:27
Patvirtintų užsikrėtimo koronavirusu atvejų Norvegijoje skaičius iki sekmadienio vakaro išaugo iki 169-ių žmonių, pranešė Nacionalinis sveikatos institutas.
„Per pastarąją parą gauti 22 teigiami koronaviruso testai, taigi dabar šalyje virusu COVID-19 yra užsikrėtę 169 žmonės. Mūsų duomenimis, nė vienas jų nėra rimtai susirgęs“, – teigiama pranešime.
Visi naujuoju koronavirusu užsikrėtę yra karantinuoti namuose.
Taip pat skelbiama, kad sekmadienį vienas iš dviejų Stavangerio miesto ligoninės gimdymo skyrių buvo uždarytas po to, kai vienam jo darbuotojų buvo nustatytas koronavirusas. Kiti 50 darbuotojų karantinuoti.
Italijos vyskupai iki balandžio 3-osios atšaukė pamaldas visoje šalyje
21:26
Dėl koronaviruso epidemijos iki balandžio 3 dienos bažnyčiose Italijoje atšaukiamos pamaldos, tuoktuvių, laidojimo bei kiti renginiai, sekmadienį nutarė Italijos vyskupų konferencija.
Tokią nutartį skelbia televizija „Rai News 24“.
„Italijos bažnyčia supranta baimes, susijusias su epidemiologine padėtimi šalyje, prisideda prie vyriausybės pastangų užkirsti kelią koronaviruso plitimui, – „Rai News 24“ cituoja Italijos vyskupų sprendimą.
Anksčiau pamaldos buvo laikinai atšauktos Venecijoje vietos patriarchato sprendimu. Siekiant išvengti žmonių minios sekmadienį Vatikane, pirmą kartą popiežiaus pamokslas buvo tiesiogiai transliuojamas vaizdo ryšiu.
Vatikanas paskelbė laikinai uždarąs visus savo muziejų kompleksus, iki minimumo mažinami popiežiaus Pranciškaus tiesioginiai kontaktai.
Latvijoje – trečias patvirtintas užsikrėtimo koronavirusu atvejis
20:49
Latvijoje patvirtintas trečias užsikrėtimo naujuoju koronavirusu atvejis, pranešė Sveikatos apsaugos ministerija.
Ligų prevencijos ir kontrolės centras patvirtino, kad COVID-19 liga patvirtinta nariui šeimos moters, kurios užsikrėtimas virusu SARS-CoV-2 buvo patvirtintas sekmadienį ryte. Abu šie asmenys neseniai grįžo oro bendrovės „Air Baltic“ tiesioginiu reisu iš Milano.
Šiuo lėktuvu iš viso parskrido 39 žmonės, iš jų 24 yra Latvijos gyventojai.
Ligų prevencijos ir kontrolės centras nustatė visus šio reiso keleivius bei įgulos narius. Jiems nurodyta dvi savaites laikytis karantino namuose, prižiūrint šeimos gydytojams.
Pirmasis užsikrėtimo koronavirusu atvejis Latvijoje, apie kurį buvo pranešta pirmadienį, yra susijęs su moterimi, kuri lankėsi Milane ir vasario 29 dieną su šeima per Miuncheną atskrido į Rygą.
Antradienį ši nesunkiai sirgusi moteris, keliems testams užsikrėtimo neparodžius, buvo išrašyta iš ligoninės. Ji dabar sveiksta namuose.
Latvijoje dėl koronaviruso jau atlikti testai daugiau nei dviem šimtams žmonių.
Italijoje sekmadienį nuo koronaviruso mirė 133 žmonės
20:21
Italijoje sekmadienį nuo koronaviruso mirė 133 žmonės.
Šiuo metu šalyje užfiksuota 366 mirties nuo koronoviruso atvejų, o užkrėtimų skaičius sekmadienį pasiekė vienos dienos rekordą – 1 492.
Iš viso šalyje iki šiol užregistruoti 7 375 susirgimo atvejai.
Italija yra pirmoje vietoje pagal mirčių nuo koronaviruso skaičių tarp visų šalių, išskyrus Kiniją, bei užima antrą vietą pagal susirgimų COVID-19 skaičių.
Daugiausia žmonių mirė Lombardijos regione šiaurės Italijoje, pranešė civilinės saugos agentūra.
Egipte užfiksuotas pirmas mirties nuo koronaviruso atvejis
19:56
Turistų mėgstamame Egipto kurorte Hurgadoje sekmadienį nuo koronaviruso mirė Vokietijos pilietis, pranešė Egipto sveikatos apsaugos ministerija.
Tai pirmasis užfiksuotas mirties nuo koronaviruso Afrikoje atvejis.
„60 metų Vokietijos piliečiui pasireiškė karščiavimas ir jis buvo paguldytas į ligoninę Hurgadoje kovo 6 dieną“, kur jam buvo nustatytas COVID-19, teigiama ministerijos pranešime.
Pranešama, kad „asmuo mirė kovo 8 dieną, sekmadienį“.
„Iran Air“ pranešė stabdanti skrydžius į Europą
19:55
Irano oro linijų bendrovė „Iran Air“ sekmadienį pranešė stabdanti visus skrydžius į Europą.
Bendrovės išplatintame pranešime tokio sprendimo priežastimi neįvardytas koronaviruso protrūkis ir kalbama tik apie „apribojimus“, kuriuos Europos institucijos nustatė dėl „nežinomų priežasčių“.
Remiantis keliomis specializuotomis svetainėmis, Europos aviacijos saugumo agentūra (EASA) vasario 3 dieną uždraudė „Iran Air“ orlaiviais skraidyti Europos oro erdvėje, o būtent uždrausta skrydžius vykdyti vienu orlaiviu „Airbus A321-200“ ir dviem orlaiviais „Airbus A330-200“, kuriems nebuvo atlikti būtini atnaujinimai, reikalingi norint skraidyti Europoje.
Kovo 2 dieną Švedija paskelbė laikinai sustabdžiusi leidimus „Iran Air“ skrydžiams remdamasi sveikatos apsaugos institucijų pareigūnų rekomendacijomis, kurie teigė, kad Teheranas „nekontroliuoja“ naujojo koronaviruso protrūkio savo teritorijoje.
Irano vežėja vykdo skrydžius į daugelį Europos vietų, įskaitant Paryžių, Londoną, Amsterdamą, Stokholmą, Frankfurtą, Vieną ir Romą.
Berlynas ragina dėl viruso atšaukti daugiau nei 1 tūkst. dalyvių skirtus renginius
17:55
Vokietijos sveikatos apsaugos ministras Jensas Spahnas sekmadienį paragino šalį atšaukti daugiau nei 1 000 dalyvių skirtus renginius, didžiausioje Europos ekonomikoje užsikrėtimo atvejų padaugėjus iki beveik 850.
„Po daugybės diskusijų su atsakingais asmenimis primygtinai raginu iki atskiro pranešimo atšaukti renginius, skirtus daugiau nei 1 000 dalyvių“, – naujienų agentūra DPA sakė J.Spahnas, kuriam vyriausybė pavedė koordinuoti priemones protrūkiui sutramdyti.
Vokietija praėjusią savaitę atšaukė keletą didelių renginių, įskaitant Berlyno turizmo parodą ITB, pramonės parodą „Hannover Messe“ ir Leipcigo knygų mugę.
Tačiau dėl vėliausios J.Spahno rekomendacijos gali būti atidėta daug kitų renginių, įskaitant lygos „Bundesliga“ futbolo varžybas ir įvairius roko koncertus.
Rusijoje nustatyti trys nauji koronaviruso atvejai, jų bendras skaičius išaugo iki 17
17:55
Rusijoje naujasis koronavirusas sekmadienį buvo diagnozuotas dar trims žmonėms, kurie neseniai lankėsi Italijoje.
„Per pastarąją parą Rusijoje nustatyti trys koronavirusinės infekcijos atvejai tarp Rusijos Federacijos piliečių“, – paskelbė už atsaką į infekciją atsakinga institucija.
Jos atstovai pridūrė, kad visi trys piliečiai, per pastarąsias dvi savaites besilankę Italijoje, yra izoliuoti ligoninėse.
Atsižvelgiant į tris naujus susirgimus, Rusijoje dabar iš viso nustatyti 17 užsikrėtimo viruso sukeliama liga COVID-19 atvejų.
Iš visų 17 pacientų du yra Kinijos piliečiai, 14 – Rusijos, ir vienas – Italijos. Pastarasis yra Sankt Peterburge studijuojantis medicinos studentas.
Anksčiau sekmadienį buvo išrašyti aštuoni Rusijos piliečiai, vasario mėnesį evakuoti iš Japonijoje karantinuoto kruizinio laivo „Diamond Princess“. Trims iš jų buvo diagnozuota infekcija, tačiau tie atvejai buvo oficialiai įregistruoti ne Rusijoje, o Japonijoje.
Taip pat buvo pranešta, kad buvo išrašytas koronavirusu užsikrėtęs maskvietis, viešėjęs Italijoje.
Italijoje kilo transporto chaosas
17:46
Italijos transporto sistemą sekmadienį apėmė chaosas, vyriausybei paryčiais paskelbus didelio masto karantiną šiauriniuose regionuose ir apribojus judėjimo laisvę maždaug ketvirtadaliui visų šalies gyventojų, siekdama užkirsti kelią nevaldomam koronaviruso plitimui po visą Europą.
Daugelis pasaulio šalių vis labiau imituoja Kinijos, kur praėjusių metų pabaigoje atsirado virusas, politiką – įveda susisiekimo apribojimus ir atšaukia viešus renginius. Kinijoje nustatyti maždaug trys ketvirtadaliai visų užsikrėtimo koronavirusu atvejų, taip pat dauguma iš 3 600 mirties atvejų.
Kelios valandos prieš tai, kai G.Conte pasirašė minėtą įsaką, šalyje kilo chaosas ir sumaištis, žiniasklaidai iš anksto sužinojus apie planus paskelbti karantiną. Šiaurės Italijoje įsikūrusio Padujos universiteto studentai, šeštadienio vakare besilinksminę baruose, perskaitė gandus mobiliuosiuose telefonuose, paskubėjo į savo bendrabučius, susirinko daiktus ir išvyko į traukinių stotį.
Šimtai keleivių, kurių dalis dėvėjo medicinines kaukes ir gumines pirštines, susikimšo į paskutinį vietinio susisiekimo traukinį, išvykusį iš Padujos vidurnaktį. Susijaudinę studentai apvyniojo galvas šalikais, dalinosi dezinfekuojančiu geliu ir sėdėjo ant lagaminų praėjimuose. Nė vienas konduktorius nepatikrino keleivių bilietų.
„Prieš dvi valandas perskaičiau, kad gali būti paskelbtas nepaprastąjį įsakas, kuriuo Paduja būtų įtraukta į raudonąją zoną. Kadangi norėčiau sugrįžti į pietus pas savo giminaičius, nusprendžiau išvykti anksčiau“, – pasakojo studentas, antradienį išvykęs anksčiau nei planavo į savo gimtąjį miestelį Italijos pietiniame Apulijos regione.
Italijoje šeštadienį buvo pranešta apie didžiausią užsikrėtimo koronavirusu atvejų skaičių augimą per vieną dieną nuo protrūkio pradžios vasario 21 dieną. Per pastarąją parą infekuotųjų šalyje padaugėjo iki 1 247, o jų bendras skaičius dabar siekia 5 883. Mirties atvejų Italijoje padaugėjo iki 233.
Regionų politikus sprendimas įvesti karantiną nustebino. Pavyzdžiui, Emilijos-Romanijos regiono prezidentas Stefano Bonaccini pareiškė, kad įsakas iš dalies yra painus. Pjemonto regione esančio Asčio meras savo ruožtu paskelbė feisbuke vaizdo įrašą, kuriame piktai kritikuoja Romą už tai, kad su provincijų lyderiais nebuvo pasitarta.
„Man niekas nieko nesakė, – įraše šaukia Maurizio Rasero ir priduria, kad gavo mobiliuoju telefonu šimtus pranešimus iš nerimaujančių piliečių. – Neįtikėtina, kad tokia jautri ir svarbi informacija pirmiausia pasirodo laikraštyje.“
Lieka neaišku, kaip turės elgtis raudonosiose zonose šiaurės Italijoje įstrigę užsienio svečiai.
Nors daugelis mokslininkų mano, kad koronaviruso protrūkis jau virto pandemija, Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) kol kas nevartoja šio termino, teigdama, kad jis gali dar labiau išgąsdinti pasaulį.
Kinijoje sugriuvus karantinuotų asmenų viešbučiui žuvusių žmonių skaičius padidėjo iki 10
17:44
Kinijos rytinėje Fudziano provincijoje šeštadienio vakarą sugriuvus koronaviruso karantino zona paverstam viešbučiui, žuvo mažiausiai 10 žmonių, sekmadienį paskelbė Nepaprastųjų situacijų valdymo ministerija.
Dar 23 žmonės yra dingę. Sugriuvus viešbučiui, po griuvėsiais liko 71 žmogus, nurodė ministerija Ugniagesių departamento paskyroje socialinėje žiniasklaidoje.
Buvo išgelbėti 38 žmonės, kurių dauguma nuvežti į ligonines. Kai kurių sužeistųjų būklė sunki.
Prieš dvejus metus atidarytas 66 kambarių viešbutis buvo paverstas karantino zona asmenims, kurie neseniai atvyko iš kitų Kinijos vietų. Čiuandžou yra užregistruoti 47 užsikrėtimo naujuoju virusu atvejai.
Ugniagesių departamento paskelbtoje vaizdo medžiagoje matyti, kaip gelbėtojai uždeda chirurgines kaukes iš griuvėsių traukiamiems vaikams, tarp jų 12 metų berniukui ir kitam, daug mažesniam vaikui.
Taip pat buvo matyti, kaip gelbėtojai keičiantis pamainoms purškia dezinfekcinį skystį vienas ant kito.
Tuo metu, kai viešbutis sugriuvo, jame taip pat buvo jo darbuotojų ir žmonių, dirbusių pastate veikusiame automobilių servise.