Įtampa tarp Rusijos ir Ukrainos: galimi įvykių scenarijai 2022-aisiais

Šių metų pabaiga Ukrainai – su daug nerimą keliančių signalų. JAV prabilus apie tai, kad Rusija ruošiasi plataus masto karinei operacijai prieš Ukrainą, sukluso ir visos kitos valstybės. Susirūpinimą išreiškė NATO šalių lyderiai. Rusija savo ruožtu gruodį ėmė kelti reikalavimus Vakarams ir perspėjo, jei NATO atsisakys planų priimti Ukrainą į Aljansą, tai sulauks pasekmių. 15min kalbinti ekspertai teigė, kad įtampa dėl galimo Rusijos puolimo neatslūgs ir kitąmet. Tiesa, Kremliaus grasinimus jie veikiau vadina šantažu, o ne pasiruošimu pulti.
Ukrainos kariai Donbase
Ukrainos kariai Donbase / „Sipa Press“/„Scanpix“ nuotr.

Antradienį Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pareiškė esąs pasiruošęs imtis „karinių ir techninių priemonių“, reaguodamas į „nedraugiškus“ Vakarų veiksmus dėl Ukrainos konflikto.

V.Putinas sakė, kad Rusija nori išvengti „kraujo praliejimo“, tačiau tuo pat metu jis pareiškė, jog netikėtų JAV saugumo garantijomis, net jei Vašingtonas jas pateiktų.

Rusijos prezidentas tvirtino, kad Vakarai agresyviai elgiasi prie pat Rusijos sienų, todėl ji yra priversta gintis.

Gynybos ministras Sergejus Šoigu tame pačiame posėdyje sakė, esą amerikiečių privačios karinės kompanijos ruošia provokaciją Donecko srityje. Per šią provokaciją esą ruošiamasi panaudoti „cheminius komponentus“.

S.Šoigu tikino, kad provokacijoms į Avdijivkos ir Krasnyj Limano miestus buvo pristatyti neatpažinti cheminiai komponentai. Žinoma, įrodymų nepateikta.

Tokia retorika tik dar labiau paskatino Vakarų nuogąstavimus, kad Rusija ruošiasi didelio masto karui prieš Ukrainą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų