Vaizdo įrašas – akivaizdi nuoroda į islamistų grupuotės „Hamas“ kovotojų užpuolimą.
Naujienų agentūrai AFP atsiųstame pareiškime ministerija teigė, kad įrašas buvo pripažintas netinkamu ir kad ji paprašė Izraelio ambasados jį pašalinti.
Vaizdo įraše, kurio nebegalima rasti ambasados socialiniuose tinkluose, vaizduojamas nerimą keliantis scenarijus, kai Kalėdų dieną ginkluotas užpuolikas sostinėje pagrobia korėjietę ir prievarta atskiria ją nuo mažametės dukters, rodo Pietų Korėjos transliuotojo YTN paskelbtas įrašas.
Izraelio ambasada kartu su jau pašalintu vaizdo įrašu antradienį paskelbė savo socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje: „Spalio 7 dieną Izraelį užpuolė „Hamas“ teroristai. Žuvo 1,2 tūkst. vyrų, moterų bei vaikų ir daugiau kaip 240 žmonių buvo paimti įkaitais Gazoje.“
„Įsivaizduokite, jei tai nutiktų jums. Ką darytumėte?“ – priduriama įraše.
Pietų Korėja techniškai tebekariauja su branduolinį ginklą turinčia Šiaurės Korėja po to, kai jų 1950–1953 metais vykęs karinis konfliktas baigėsi paliaubomis, o ne taikos sutartimi.
YTN pranešė, kad Izraelio ambasadorius Seule Akiva Toras socialiniuose tinkluose paskelbtame pranešime, kuris vėliau buvo ištrintas, teigė: „Rekonstravome spalio 7 dieną įvykusį siaubingą teroristinį incidentą, kad padėtume Pietų Korėjos gyventojams Rytų Azijoje, esantiems toli nuo Izraelio, suprasti dabartinę karo padėtį.“
Izraelis ne kartą žadėjo tęsti palestiniečių kovotojų grupuotės „Hamas“ sunaikinimo kampaniją, keršydamas už kruviną spalio 7-osios išpuolį, per kurį žuvo apie 1 140 žmonių, dauguma jų – civiliai gyventojai, rodo AFP skaičiavimai, pagrįsti oficialiais Izraelio duomenimis.
Palestiniečių kovotojai taip pat paėmė apie 250 įkaitų, iš kurių 129 tebėra nelaisvėje, teigia Izraelis.
Naujausiais „Hamas“ valdomos Gazos Ruožo sveikatos apsaugos ministerijos duomenimis, dėl nesiliaujančio Izraelio bombardavimo ir antžeminės invazijos į Gazos Ruožą žuvo mažiausiai 21 110 žmonių, daugiausia moterų ir vaikų.
„Negalima pateisinti „Hamas“ vykdomo Izraelio civilių žudymo ir grobimo, tačiau Izraelio ambasados parengtas ir išplatintas vaizdo įrašas, kuriame pateikiamos paralelės su saugumo padėtimi kitoje šalyje, buvo pripažintas netinkamu, – sakoma Pietų Korėjos užsienio reikalų ministerijos pareiškime. – Perdavėme savo poziciją Izraelio ambasadai Pietų Korėjoje ir Izraelio pusė ėmėsi priemonių, kad minėtas vaizdo įrašas būtų ištrintas.“