Šie Izraelio diplomatijos vadovo komentarai nuskambėjo kitą dieną po to, kai Teherano centre įsiplieskė riaušės, tapusios pirmaisiais neramumais po staigaus Irano valiutos nuvertėjimo. Irano rialas nuo praeitos savaitės prarado daugiau nei pusę savo vertės, veikiant Europos ir JAV paskelbtoms sankcijoms.
„Arabų pavasarį lydės Persijos pavasaris – nestabilumas plinta (visame) Irane, ne vien Teherane, – A.Liebermanas sakė Izraelio armijos radijui. – Neabejotina, kad protestų judėjimas sustiprės artėjant Irano prezidento rinkimams ateinančią vasarą.“
„Arabų pavasarį lydės Persijos pavasaris – nestabilumas plinta (visame) Irane, ne vien Teherane“, – A.Liebermanas sakė Izraelio armijos radijui.
„Irano režimas artėja prie kritinio taško. Tarptautinės sankcijos neįtikins šalies lyderių atsisakyti savo branduolinės programos, tačiau svarbu, kad Irano žmonės pradėjo suvokti, jog jie nepasiruošę būti paaukoti, kad patenkintų savo lyderių revoliucines ir fanatiškas ambicijas“, – pridūrė jis.
Nors Irano prezidento Mahmoudo Ahmadinejado varžovai kaltina dėl valiutų krizės jo netinkamą vadovavimą ekonomikai, pats šalies vadovas teigia, kad pagrindinė priežastis yra Vakarų šalių sankcijos. Tačiau jis tvirtina, kad Iranas nedarys nuolaidų dėl savo branduolinės programos.
A.Liebermanas ragino Vakarų šalių vyriausybes padėti Irano opozicijos aktyvistams, kurie buvo sukilę prieš režimą, kai M.Ahmadinejadas buvo perrinktas 2009 metais. Kai kurie iškilūs disidentai iki šiol laikomi namų arešte.
„Šįkart Vakarai privalo padėti šiam judėjimui, skatindami jo ryšius, parūpindami pinigų ir mobilizuodami tarptautines organizacijas, tokias kaip JT (Jungtinių Tautų) Saugumo Taryba, Europos Sąjunga ir kitos institucijos“, – sakė A.Liebermanas.
Iranui taikomos griežtos sankcijos, paskelbtos daugiausiai Vašingtono iniciatyva ir nukreiptos prieš Teherano branduolinę programą, kuri, Izraelio ir daugelio kitų šalių nuomone, yra slaptos pastangos susikurti branduolinį arsenalą.
Izraelis, kuris yra vienintelė branduolinį ginklą turinti Artimųjų Rytų valstybė, nors atvirai to nepripažįsta, sako, kad atominių ginklų įgijęs Iranas keltų grėsmę žydų valstybės egzistavimui. Izraelis ne kartą pažymėjo pasiliekantis teisę imtis karinių veiksmų, kad užkirstų kelią Iranui pasigaminti branduolinių ginklų.