Izraelio gynybos ministras atsistatydino po ginčo su premjeru Benjaminu Netanyahu

Izraelio gynybos ministras Moshe Yaalonas penktadienį paskelbė apie savo atsistatydinimą, po to, kai premjeras Benjaminas Netanyahu, plėsdamas valdančiąją koaliciją, pasiūlė jo postą griežtosios linijos šalininkui Avigdorui Liebermanui.
Benjaminas Netanyahu ir Moshe Yaalonas (dešinėje)
Benjaminas Netanyahu ir Moshe Yaalonas (dešinėje) / „Scanpix“/AP nuotr.

„Šį rytą pasakiau premjerui, kad dėl jo elgesio per pastaruosius įvykius ir atsižvelgdamas į tai, kad man trūksta pasitikėjimo juo, aš atsistatydinu iš vyriausybės ir Kneseto (parlamento, – red.), ir darau politinio gyvenimo pertrauką“, – „Twitter“ parašė M.Yaalonas.

Netikėtas M.Yaalono pareiškimas apie atsistatydinimą pasirodė dvi dienos po to, kai buvęs užsienio reikalų ministras A.Liebermanas pasakė, kad galbūt sutiktų su savo kraštutinių dešiniųjų partija „Izraelis – mūsų namai“ („Yisrael Beitenu“) prisidėti prie B.Netanyahu koalicijos, jeigu būtų įvykdyta virtinė sąlygų, įskaitant jo paskyrimą gynybos ministru.

M.Yaalonas smarkiai nesutarė su B.Netanyahu dėl jo primygtinio reikalavimo, kad aukšto rango karininkai būtų skatinami „kalbėti, ką galvoja“.

Pranešimuose sakoma, kad B.Netanyahu svarstė galimybę pasiūlyti atsargos generolui leitenantui Užsienio reikalų ministeriją kaip paguodos prizą, bet toks pasiūlymas taip niekada ir nebuvo pateiktas.

Anksčiau šią savaitę B.Netanyahu pakvietė A.Liebermano partiją „Izraelis – mūsų namai“ prisidėti prie jo siauros koalicijos.

57 metų A.Liebermanas yra vienas labiausiai visuomenę skaldančių šalies politikų.

Per tris dešimtmečius jis kartais būdavo B.Netanyahu artimiausias sąjungininkas, o kartais – pikčiausias priešas.

A.Liebermanas, kuris yra gimęs anuomet dar sovietinėje Moldovoje, kėlė klausimus dėl Izraelio arabų mažumos ištikimybės, kritikavo palestiniečius ir ginčijosi su Izraelio kritikais užsienyje, tad kartais atstumdavo Izraelio sąjungininkus, tuo pačiu metu tapdamas įtakingu balsu tėvynėje.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Avigdoras Liebermanas
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Avigdoras Liebermanas

Jo atėjimas į vyriausybę tokiu metu, kai Izraelio ir palestiniečių taikos pastangos yra smarkiai įšalusios, dar labiau atitolintų viltis atgaivinti šias derybas. Premjerą jau kritikuoja jo artimiausi sąjungininkai, JAV ir svarbios Europos šalys, už nepakankamas pastangas deryboms atgaivinti.

Tačiau taikos derybos mažai tikėtinos bet kokiu atveju, tad B.Netanyahu, kurio koalicija turi tik vienos vietos persvarą 120 vietų parlamente, regis, yra labiau suinteresuotas plėsti koaliciją.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai