Svarbiausios naujienos
- Maži kvadrokopteriai padeda Izraeliui orientuotis Gazos požeminiuose tuneliuose.
- Naujo karo grėsmė: kodėl kyla platesnio konflikto Artimuosiuose Rytuose rizika.
- Paaiškėjo, kad Izraelis pernai atakavo Iraną.
- „Hamas“ įkaitė Mia Schem: mane operavo be nuskausminamųjų.
- Izraelio pajėgos apšaudė pagalbos konvojų.
Naujausias Izraelio karo su „Hamas“ naujienas skaitykite ČIA.
Maži kvadrokopteriai padeda Izraeliui orientuotis Gazos požeminiuose tuneliuose
14:50
Izraelio kariuomenė išbandė įvairius „Hamas“ tunelių Gazoje tyrinėjimo metodus: robotus, robotus-šunis ir tikrus šunis. Tačiau ji greitai suprato, kad pigiausias ir veiksmingiausias požeminių labirintų, kurie gali tapti mirtinais spąstais kariams, tyrinėjimo būdas yra nedidelis kvadrokopterinis dronas.
Tai ne tik tuneliai. Tankiame Gazos miesto mūšio lauke Izraelio kariuomenė, prieš siųsdama karius, skraidina šiuos kvadrokopterius – iš esmės mažus sraigtasparnius su keturiais rotoriais – į pastatus. Šie prietaisai taip pat teikia mažesniems daliniams oro žvalgybos duomenis ir naudojami kaip valdomoji amunicija, rašo laikraštis „The Wall Street Journal“.
Šie maži dronai yra tik viena iš naujų Izraelio bepiločių orlaivių arsenalo dalių, kuri, kariškių teigimu, yra labai svarbi mažinant jų nuostolius, kai jie sparčiai žengia į tankiai apgyvendintą, gerai įtvirtintą ir gausiai užminuotą mūšio lauką.
Izraelis taip pat turi didelį bepiločių orlaivių parką, kurių kai kurie dideli kaip naikintuvai F-16, o kiti pakankamai maži, kad juos būtų galima nešiotis ant kareivio nugaros, ir kurie atlieka stebėjimo, žvalgybos ir oro smūgių operacijas – Izraelis pripažino, kad pirmą kartą tai padarė praėjusiais metais. Didžiausi orlaiviai gali pakilti į 13 km aukštį ir išbūti ore beveik pusantros paros, o mažiausi orlaiviai skrenda 1,5 km aukštyje ir gali išbūti ore kelias valandas.
Izraelio kariuomenės pareigūnai sako, kad šie bepiločiai orlaiviai vis dar yra labai svarbus kariuomenės paramos pagrindas. Tačiau pasirodo, kad maži, pigūs kvadrokopteriniai dronai daugeliu atžvilgių yra naudingesni kai kuriose mūšio lauko dalyse, pavyzdžiui, tuneliuose.
Maždaug prieš dešimtmetį Izraelio nacionalinio saugumo taryba svarstė, ar kvadrokopteriniai dronai turės įtakos mūšio laukui, ir padarė išvadą, kad ne, sakė buvęs Izraelio nacionalinio saugumo patarėjas Jacobas Nagelis.
Dabar jis sakė: „Gazos Ruože jų pilna.“
Tai, kad vis dažniau naudojami maži komerciniai bepiločiai orlaiviai, matyti iš konfliktų visame pasaulyje. Tiek Rusija, tiek Ukraina stebėdamos ir vykdydamos atakas daug naudojosi kvadrokopteriais, o „Hamas“ per spalio 7 d. išpuolį naudojo nedidelius dronus. Nuo to laiko tūkstančiai komercinių dronų pateko į mūšio lauke esančių Izraelio karių ir apsiginti norinčių civilių rankas.
Kvadrokopteris tapo gelbėjimosi ratu mažesniems, mažiau aprūpintiems Izraelio daliniams, pavyzdžiui, tiems, kuriuos sudaro po „Hamas“ išpuolių į mūšį pakviesti rezervistai.
Tačiau nesitikėta, kad dronai bus naudojami tuneliams tirti. Iš pradžių Izraelis naudojo sunkiasvorius robotus, sujungtus su paviršiumi kabeliu, kad išžvalgytų šimtus kilometrų „Hamas“ po Gazos Ruožu iškastų tunelių. Tačiau tunelių grindys dažnai būna užverstos šiukšlėmis, kurios užkliudydavo robotus, o kai kurios perėjos pasirodė esančios per siauros, kad būtų galima jas valdyti.
Izraelis taip pat bandė naudoti robotus šunis, tačiau jie yra brangūs ir sunkūs.
Nedideli dronai gali sudaryti trimačius tunelių žemėlapius, yra visiškai nepririšti ir gali pralįsti pro mažas erdves. Jie taip pat gali sukurti savo ryšių tinklus po žeme, kai kiekvienas mažas dronas nuskrenda tiek, kiek gali, ir tik tada tampa nauju retransliacijos mazgu, leidžiančiu kitam dronui nuskristi toliau.
Ne tik Izraelis nesugebėjo iš pradžių numatyti, kokie svarbūs kvadrokopteriai taps karo zonose. JAV kariuomenė daugelį metų daugiausia dėmesio skyrė didesnių ir brangesnių dronų kūrimui ir tik per vėlai suprato, kad užleido mažų dronų rinką Kinijai.
Šiandien Kinijos bendrovė „SZ DJI Technology“ yra didžiausia pasaulyje plataus vartojimo dronų gamintoja, o jos nebrangūs kvadrokopteriai tapo populiarūs mūšio lauke, skelbia „The Wall Street Journal“.
Karo Gazos ruože pradžioje, kai buvo skubama mažus dronus perduoti į izraeliečių rankas, daugelis iš jų buvo siunčiami Kinijoje pagaminti DJI dronai, sakė su Izraelio kariuomene bendradarbiaujančių privačių dronų bendrovių darbuotojai.
Viename Izraelio kariuomenės paskelbtame vaizdo įraše matyti, kaip kariai nuleidžia DJI Mavic 3 droną į tunelį po ligoninės kompleksu Gazos mieste.
Izraelis netrukus uždraudė Gazos ruože naudoti DJI dronus, sakė privačių dronų bendrovių darbuotojai. Kinijoje pagamintų dronų, kurie nėra skirti mūšio laukui, operatorius galima surasti naudojant nestandartinę techninę įrangą, kurią „Hamas“ greičiausiai galėtų įsigyti.
Aukšto rango Izraelio kariuomenės pareigūnas teigė, kad buvo stengiamasi standartizuoti, kokius dronus kariai gali naudoti mūšio lauke.
„Vienas iš svarbiausių [Izraelio pajėgų] įsigijimo prioritetų šiuo metu yra bepiločiai orlaiviai, skirti naudoti įkaitų gelbėjimo operacijose „Hamas“ tuneliuose ir požeminėje aplinkoje“, – sakė JAV bepiločių orlaivių bendrovės BRINC generalinis direktorius Blake'as Resnickas.
B.Resnickas teigė, kad gruodžio mėn. pradžioje lankėsi Izraelyje, kur Izraelio kariuomenė įsigijo keletą bendrovės dronų „LEMUR 2“, skirtų paieškos ir gelbėjimo operacijoms. Pasak B.Resnicko, šie dronai pirmiausia naudojami įkaitų gelbėjimo operacijoms „Hamas“ tuneliuose ir požeminėje aplinkoje.
Izraelio kariuomenė atsisakė komentuoti, kokius dronus ji naudoja Gazos Ruože.
Avivas Shapira, vienas iš Izraelio dronų bendrovės XTEND įkūrėjų ir generalinis direktorius, prieš kelerius metus pirmą kartą pradėjo bendradarbiauti su Izraelio kariuomene, siekdamas kvadrakopteriais numušti padegamuosius balionus, kuriuos Gazos Ruožo gyventojai, kai kurie iš jų „Hamas“ ar kitų kovotojų grupuočių nurodymu, siųsdavo į netoliese esančius Izraelio ūkius, kad sukeltų didelius gaisrus.
Dabar, pasak jo, Izraelio kariuomenė naudoja bendrovės dronus įvairiais tikslais Gazos Ruože. Kai kurie jų patenka į tunelius. Kiti gali išdaužti langus ir tyrinėti pastatų vidų. Kituose įrengtos robotinės rankos, gabenančios nedidelį krovinį, pavyzdžiui, nedidelį lipnų sprogmenį, gali atidaryti duris, įskristi į vidų ir numesti granatas.
Mažuose „XTEND“ dronuose „Xtender“, kurių svoris – apie 150 gramų, įrengtos kameros, galinčios realiuoju laiku kurti trimačius žemėlapius, todėl jie gali skraidyti patalpose ir tuneliuose po žeme. Po žeme dronai gali veikti kaip radijo retransliatoriai, padedantys operatoriui pasiekti tolimiausią droną.
Šios funkcijos, iš pradžių sukurtos naudoti patalpose, dabar tapo būtinos naudoti lauke Gazoje, sakė A.Shapira, nes tiek „Hamas“, tiek Izraelis slopina GPS sistemas navigacijai ir radijo signalus ryšiams.
Vienas operatorius taip pat gali valdyti kelis dronus. Naudodamasis virtualios realybės ausinėmis su funkcija vaizdas vaizde, operatorius gali naudoti vieną droną, kad įsiveržtų į pastatą pro langą ar duris, o antrąjį nuskraidinti prie įėjimo ir papildomai stebėti. Tuo tarpu trečiasis gali ieškoti taikinio pastate.
„Nustatėme, kad trys yra stebuklingas skaičius“, – sakė A.Shapira.
Pietų Afrika kreipėsi į TTT kaltindama Izraelį vykdant genocidą Gazos Ruože
21:08
Pietų Afrika Tarptautiniame Teisingumo Teisme (TTT) penktadienį pradėjo bylą prieš Izraelį dėl, jos teigimu, genocido Gazos Ruože.
Pareiškime teigiama, kad TTT paraiška susijusi su tariamais Izraelio įsipareigojimų pagal Genocido konvenciją pažeidimais, ir teigiama, kad „Izraelis vykdė, vykdo ir gali toliau vykdyti genocidą prieš palestiniečius Gazos Ruože“.
Hagos paraiškoje Pietų Afrika taip pat teigia, kad Izraelis veikė „turėdamas konkretų ketinimą (...) sunaikinti palestiniečius Gazos Ruože kaip platesnės palestiniečių nacionalinės, rasinės ir etninės grupės dalį“.
Izraelis neigia kaltinimus, kad jo kariuomenė, kariaudama su „Hamas“ Gazos Ruože, naudojo neproporcingą jėgą.
Izraelio užsienio reikalų ministerija penktadienį pareiškė, kad atmeta Pietų Afrikos Respublikos pradėtą bylą TTT dėl įtariamo genocido Gazos Ruože.
„Izraelis su pasibjaurėjimu atmeta Pietų Afrikos Respublikos skleidžiamą šmeižtą ir jos kreipimąsi“ į TTT, socialiniame tinkle „X“ parašė Izraelio užsienio reikalų ministerijos atstovas spaudai Lioras Haiatas.
Nuo spalio 7 dienos prasidėjęs Izraelio ir „Hamas“ karas tęsiasi jau dvyliktą savaitę, didžiuliai šiaurinės Gazos Ruožo teritorijos plotai paversti griuvėsiais, o Izraelio oro antskrydžiai ir antžeminiai mūšiai sutelkti į centrinius ir pietinius rajonus.
PSO vadovas reiškia susirūpinimą dėl infekcinių ligų grėsmės Gazos Ruože
21:08
Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) vadovas Tedrosas Adhanomas Ghebreyesusas penktadienį pareiškė esąs labai susirūpinęs dėl sparčiai augančio infekcinių ligų protrūkių skaičiaus Gazos Ruože.
„Kadangi Gazos Ruožo pietuose žmonės ir toliau masiškai perkeliami, kai kurios šeimos priverstos keliskart persikelti, o daugelis slepiasi perpildytose sveikatos priežiūros įstaigose, aš ir mano kolegos iš PSO esame labai susirūpinę dėl didėjančios infekcinių ligų grėsmės“, – socialiniame tinkle „X“ sakė T.A.Ghebreyesusas.
Izraelio kariai nušovė palestinietį, taranavusį juos automobiliu
17:33
Okupuotame Vakarų Krante Izraelio kariai penktadienį nušovė palestinietį, bandžiusį automobiliu į juos įsirėžti, pranešė medikai.
Kariuomenė pranešė, kad kariai neutralizavo vairuotoją, kuris automobiliu rėžėsi į žmones netoli karinio posto į pietus nuo Hebrono.
Gelbėjimo tarnyba „Magen David Adom“ pranešė, kad suteikė pagalbą vienam vidutinio sunkumo būklės žmogui ir dar trims lengvai sužeistiems asmenims.
Palestiniečių sveikatos apsaugos ministerija įtariamąjį įvardijo kaip Amro Abu Husseiną.
Izraelis yra okupavęs Vakarų Krantą nuo 1967 metų Šešių dienų karo. Smurtas palestiniečių teritorijose yra suaktyvėjęs jau beveik tris mėnesius, tęsiantis Izraelio ir Gazos Ruožą valdančios grupuotės „Hamas“ karui.
Islamistų grupuotės „Hamas“ valdomo Gazos Ruožo sveikatos apsaugos ministerijos duomenimis, šiemet okupuotame Vakarų Krante žuvo daugiau kaip 520 palestiniečių, iš jų mažiausiai 314 žuvo nuo spalio 7 dienos, kai prasidėjo karas su Izraeliu.
Maži kvadrokopteriai padeda Izraeliui orientuotis Gazos požeminiuose tuneliuose
14:50
Izraelio kariuomenė išbandė įvairius „Hamas“ tunelių Gazoje tyrinėjimo metodus: robotus, robotus-šunis ir tikrus šunis. Tačiau ji greitai suprato, kad pigiausias ir veiksmingiausias požeminių labirintų, kurie gali tapti mirtinais spąstais kariams, tyrinėjimo būdas yra nedidelis kvadrokopterinis dronas.
Tai ne tik tuneliai. Tankiame Gazos miesto mūšio lauke Izraelio kariuomenė, prieš siųsdama karius, skraidina šiuos kvadrokopterius – iš esmės mažus sraigtasparnius su keturiais rotoriais – į pastatus. Šie prietaisai taip pat teikia mažesniems daliniams oro žvalgybos duomenis ir naudojami kaip valdomoji amunicija, rašo laikraštis „The Wall Street Journal“.
Šie maži dronai yra tik viena iš naujų Izraelio bepiločių orlaivių arsenalo dalių, kuri, kariškių teigimu, yra labai svarbi mažinant jų nuostolius, kai jie sparčiai žengia į tankiai apgyvendintą, gerai įtvirtintą ir gausiai užminuotą mūšio lauką.
Izraelis taip pat turi didelį bepiločių orlaivių parką, kurių kai kurie dideli kaip naikintuvai F-16, o kiti pakankamai maži, kad juos būtų galima nešiotis ant kareivio nugaros, ir kurie atlieka stebėjimo, žvalgybos ir oro smūgių operacijas – Izraelis pripažino, kad pirmą kartą tai padarė praėjusiais metais. Didžiausi orlaiviai gali pakilti į 13 km aukštį ir išbūti ore beveik pusantros paros, o mažiausi orlaiviai skrenda 1,5 km aukštyje ir gali išbūti ore kelias valandas.
Izraelio kariuomenės pareigūnai sako, kad šie bepiločiai orlaiviai vis dar yra labai svarbus kariuomenės paramos pagrindas. Tačiau pasirodo, kad maži, pigūs kvadrokopteriniai dronai daugeliu atžvilgių yra naudingesni kai kuriose mūšio lauko dalyse, pavyzdžiui, tuneliuose.
Maždaug prieš dešimtmetį Izraelio nacionalinio saugumo taryba svarstė, ar kvadrokopteriniai dronai turės įtakos mūšio laukui, ir padarė išvadą, kad ne, sakė buvęs Izraelio nacionalinio saugumo patarėjas Jacobas Nagelis.
Dabar jis sakė: „Gazos Ruože jų pilna.“
Tai, kad vis dažniau naudojami maži komerciniai bepiločiai orlaiviai, matyti iš konfliktų visame pasaulyje. Tiek Rusija, tiek Ukraina stebėdamos ir vykdydamos atakas daug naudojosi kvadrokopteriais, o „Hamas“ per spalio 7 d. išpuolį naudojo nedidelius dronus. Nuo to laiko tūkstančiai komercinių dronų pateko į mūšio lauke esančių Izraelio karių ir apsiginti norinčių civilių rankas.
Kvadrokopteris tapo gelbėjimosi ratu mažesniems, mažiau aprūpintiems Izraelio daliniams, pavyzdžiui, tiems, kuriuos sudaro po „Hamas“ išpuolių į mūšį pakviesti rezervistai.
Tačiau nesitikėta, kad dronai bus naudojami tuneliams tirti. Iš pradžių Izraelis naudojo sunkiasvorius robotus, sujungtus su paviršiumi kabeliu, kad išžvalgytų šimtus kilometrų „Hamas“ po Gazos Ruožu iškastų tunelių. Tačiau tunelių grindys dažnai būna užverstos šiukšlėmis, kurios užkliudydavo robotus, o kai kurios perėjos pasirodė esančios per siauros, kad būtų galima jas valdyti.
Izraelis taip pat bandė naudoti robotus šunis, tačiau jie yra brangūs ir sunkūs.
Nedideli dronai gali sudaryti trimačius tunelių žemėlapius, yra visiškai nepririšti ir gali pralįsti pro mažas erdves. Jie taip pat gali sukurti savo ryšių tinklus po žeme, kai kiekvienas mažas dronas nuskrenda tiek, kiek gali, ir tik tada tampa nauju retransliacijos mazgu, leidžiančiu kitam dronui nuskristi toliau.
Ne tik Izraelis nesugebėjo iš pradžių numatyti, kokie svarbūs kvadrokopteriai taps karo zonose. JAV kariuomenė daugelį metų daugiausia dėmesio skyrė didesnių ir brangesnių dronų kūrimui ir tik per vėlai suprato, kad užleido mažų dronų rinką Kinijai.
Šiandien Kinijos bendrovė „SZ DJI Technology“ yra didžiausia pasaulyje plataus vartojimo dronų gamintoja, o jos nebrangūs kvadrokopteriai tapo populiarūs mūšio lauke, skelbia „The Wall Street Journal“.
Karo Gazos ruože pradžioje, kai buvo skubama mažus dronus perduoti į izraeliečių rankas, daugelis iš jų buvo siunčiami Kinijoje pagaminti DJI dronai, sakė su Izraelio kariuomene bendradarbiaujančių privačių dronų bendrovių darbuotojai.
Viename Izraelio kariuomenės paskelbtame vaizdo įraše matyti, kaip kariai nuleidžia DJI Mavic 3 droną į tunelį po ligoninės kompleksu Gazos mieste.
Izraelis netrukus uždraudė Gazos ruože naudoti DJI dronus, sakė privačių dronų bendrovių darbuotojai. Kinijoje pagamintų dronų, kurie nėra skirti mūšio laukui, operatorius galima surasti naudojant nestandartinę techninę įrangą, kurią „Hamas“ greičiausiai galėtų įsigyti.
Aukšto rango Izraelio kariuomenės pareigūnas teigė, kad buvo stengiamasi standartizuoti, kokius dronus kariai gali naudoti mūšio lauke.
„Vienas iš svarbiausių [Izraelio pajėgų] įsigijimo prioritetų šiuo metu yra bepiločiai orlaiviai, skirti naudoti įkaitų gelbėjimo operacijose „Hamas“ tuneliuose ir požeminėje aplinkoje“, – sakė JAV bepiločių orlaivių bendrovės BRINC generalinis direktorius Blake'as Resnickas.
B.Resnickas teigė, kad gruodžio mėn. pradžioje lankėsi Izraelyje, kur Izraelio kariuomenė įsigijo keletą bendrovės dronų „LEMUR 2“, skirtų paieškos ir gelbėjimo operacijoms. Pasak B.Resnicko, šie dronai pirmiausia naudojami įkaitų gelbėjimo operacijoms „Hamas“ tuneliuose ir požeminėje aplinkoje.
Izraelio kariuomenė atsisakė komentuoti, kokius dronus ji naudoja Gazos Ruože.
Avivas Shapira, vienas iš Izraelio dronų bendrovės XTEND įkūrėjų ir generalinis direktorius, prieš kelerius metus pirmą kartą pradėjo bendradarbiauti su Izraelio kariuomene, siekdamas kvadrakopteriais numušti padegamuosius balionus, kuriuos Gazos Ruožo gyventojai, kai kurie iš jų „Hamas“ ar kitų kovotojų grupuočių nurodymu, siųsdavo į netoliese esančius Izraelio ūkius, kad sukeltų didelius gaisrus.
Dabar, pasak jo, Izraelio kariuomenė naudoja bendrovės dronus įvairiais tikslais Gazos Ruože. Kai kurie jų patenka į tunelius. Kiti gali išdaužti langus ir tyrinėti pastatų vidų. Kituose įrengtos robotinės rankos, gabenančios nedidelį krovinį, pavyzdžiui, nedidelį lipnų sprogmenį, gali atidaryti duris, įskristi į vidų ir numesti granatas.
Mažuose „XTEND“ dronuose „Xtender“, kurių svoris – apie 150 gramų, įrengtos kameros, galinčios realiuoju laiku kurti trimačius žemėlapius, todėl jie gali skraidyti patalpose ir tuneliuose po žeme. Po žeme dronai gali veikti kaip radijo retransliatoriai, padedantys operatoriui pasiekti tolimiausią droną.
Šios funkcijos, iš pradžių sukurtos naudoti patalpose, dabar tapo būtinos naudoti lauke Gazoje, sakė A.Shapira, nes tiek „Hamas“, tiek Izraelis slopina GPS sistemas navigacijai ir radijo signalus ryšiams.
Vienas operatorius taip pat gali valdyti kelis dronus. Naudodamasis virtualios realybės ausinėmis su funkcija vaizdas vaizde, operatorius gali naudoti vieną droną, kad įsiveržtų į pastatą pro langą ar duris, o antrąjį nuskraidinti prie įėjimo ir papildomai stebėti. Tuo tarpu trečiasis gali ieškoti taikinio pastate.
„Nustatėme, kad trys yra stebuklingas skaičius“, – sakė A.Shapira.
Izraelis bombarduoja Pietų Gazą, „Hamas“ pareigūnai laukiami Kaire derėtis dėl paliaubų
13:18
Egiptas penktadienį priims islamistų grupuotės „Hamas“ aukšto lygio delegaciją deryboms, kuriomis siekiama užbaigti beveik 12 savaičių trunkantį karą su Izraeliu, nuniokojusį Gazos Ruožą.
Susitikimas Kaire rengiamas tuo metu, kai apgultos palestiniečių teritorijos pietuose ir centre vyksta kovos, kurias sukėlė spalio 7 dieną „Hamas“ įvykdytas kruvinas išpuolis prieš Izraelį.
Ketvirtadienį Palestiniečių Raudonojo Pusmėnulio draugija pranešė, kad per pastarąsias dvi dienas per Izraelio apšaudymą netoli vienos Gazos Ruožo ligoninės teritorijos pietuose žuvo 41 žmogus.
Raudonojo Pusmėnulio pareiškime teigiama, kad per Izraelio smūgius netoli Chan Juniso ligoninės „al Amal“ nukentėjo ir perkeltieji asmenys, ieškantys prieglobsčio.
JT humanitarinės pagalbos biuras teigė, kad pastarosiomis dienomis suintensyvėjus kovoms aplink Deir al Baloje ir Chan Juniso miestus, į pietinį Rafos pasienio miestą atvyko dar apie 100 tūkst. perkeltųjų asmenų.
Penktadienį Izraelio kariuomenė pranešė, kad jos pajėgos „plečia operaciją Chan Junise“ ir per pastarąją parą „likvidavo dešimtis teroristų“ visame Gazos Ruože.
AFPTV filmuotoje medžiagoje matyti, kaip anksti penktadienį po naujų smūgių virš Rafos, esančios netoli Egipto, kilo dūmai.
Ketvirtadienį „Hamas“ valdomo Gazos Ruožo sveikatos apsaugos ministerija pranešė, kad per Izraelio apšaudymą Šabūros stovykloje Rafache žuvo 20 žmonių, daugiausia moterų ir vaikų.
Plačiau skaitykite ČIA.
Naujo karo grėsmė: kodėl kyla platesnio konflikto Artimuosiuose Rytuose rizika
11:27
JAV smūgiai taikiniams Irake ir nauji husių kovotojų išpuoliai prieš laivybą Raudonojoje jūroje – naujausi įspėjamieji ženklai, kad karas Gazoje gali peraugti į platesnio masto konfliktą, destabilizuojantį Artimuosius Rytus, rašo naujienų agentūra „Bloomberg“.
„Akivaizdu, kad kuo ilgiau Izraelio ir „Hamas“ karas tęsis tokiu kinetiniu intensyvumu, tuo didesnė tikimybė, kad įvyks tam tikra eskalacija“, – sakė „Carnegie Endowment for International Peace“ vyresnysis bendradarbis Aaronas Davidas Milleris, buvęs JAV pareigūnas, patarinėjęs valstybės sekretoriams Artimųjų Rytų klausimais.
Dėl grupuočių skaičiaus, taip pat dėl Izraelio karinių operacijų ir galimų Irano atsako veiksmų nenuspėjamumo sunku prognozuoti, kada konkretūs incidentai gali peraugti į platesnio masto eskalaciją. Tačiau A.Milleris teigė, kad JAV tikriausiai bus priverstos veikti atkakliau, jei regioninė grupuotė nužudys JAV tarnybos narius. „Jei būsime tiesiogiai užpulti ir žus amerikiečiai, tuomet reikės reaguoti daug, daug griežčiau“, – sakė jis.
Plačiau skaitykite ČIA.
Paaiškėjo, kad Izraelis pernai atakavo Iraną
10:47
Buvęs Izraelio ministras pirmininkas Naftali Bennettas laikraštyje „Wall Street Journal“ prisipažino, kad 2022 m. vasarį Izraelis atakavo Irano teritoriją, ir užsiminė, kad tų pačių metų gegužę nužudė aukšto rango Irano pareigūną.
„Po to, kai Iranas 2022 m. vasario mėn. surengė dvi nesėkmingas bepiločių orlaivių atakas prieš Izraelį, Izraelis sunaikino Irano teritorijoje esančią bepiločių orlaivių bazę. 2022 m. kovą Irano teroro padalinys bandė nužudyti Izraelio turistus Turkijoje ir jam nepavyko. Netrukus po to Teherano centre buvo nužudytas to paties padalinio vadas“, – sakė jis.
„Hamas“ įkaitė Mia Schem: mane operavo be nuskausminamųjų
10:14
Į laisvę paleista įkaitė Mia Schem sako, kad po to, kai spalio 7 d. „Hamas“ ją sužeidė į ranką ir pagrobė dykumos festivalio metu, ji tris dienas praleido Gazos ligoninėje su prie plastiko gabalo pririšta ranka.
21 metų M. Schem interviu, kurį penktadienio vakarą planuojama parodyti per 12-ąjį Izraelio televizijos kanalą, ištraukoje sako, kad po to, kai atvyko į Gazą, tris dienas praleido ligoninės kambaryje, kol ją perkėlė į operacinę, kur jai buvo atlikta procedūra be anestetikų ar nuskausminamųjų.
„Mačiau chirurgą, bet nemačiau jo veido, – pasakojo ji. – Jis pažvelgė į mane ir pasakė: „Jūs negrįšite namo gyva.“
Interviu kitam televizijos kanalui ji prieš tai sakė, kad nelaisvėje Gazos Ruože patyrė pragarą, panašų į Holokaustą.
„Man svarbu atskleisti tiesą apie žmones, kurie gyvena Gazoje, apie tai, kas jie iš tikrųjų yra“, – kalbėjo ji vaizdo įraše. – Visi ten yra teroristai.“
M.Schem sakė supratusi, kad nelaisvėje buvo laikoma šeimos namuose ir kad visa šeima, įskaitant moteris ir vaikus, buvo susijusi su „Hamas“.
M.Schem buvo paleista iš nelaisvės Gazos Ruože paskutinę paliaubų dieną lapkričio pabaigoje.
Izraelio pajėgos plečia operacijas Chan Juniso rajone
10:01
Izraelio gynybos pajėgos pareiškė, kad plečia operacijas Chan Juniso rajone, o kariai pradeda puolimą prieš „Hamas“ smogikus pietiniame mieste, rašo leidinys „The Times of Israel“.
Teigiama, kad vieno incidento metu desantininkų brigados kariai pastebėjo iš tunelio šachtos išeinantį „Hamas“ kovotoją su prieštankiniu nešiojamu ginklu ir, atsakydami į tai, metė į jį ir į tunelį granatas.
Desantininkai taip pat atpažino pastate esančius „Hamas“ smogikus bei nukreipė į juos tankų ugnį, pranešime skelbia Izraelio gynybos pajėgos.
Tuo tarpu šiaurinėje Gazos Ruožo dalyje, pasak Izraelio kariuomenės, 460-oji šarvuotoji brigada keliuose mūšiuose, įskaitant aviacijos smūgius, snaiperių ugnį, kulkosvaidžių ugnį ir tankų apšaudymą, nukovė dešimtis „Hamas“ grupuotės smogikų.
Džabalijoje 261-oji brigada atliko kratą „Hamas“ kovotojo namuose, rado ginklų ir „Hamas“ dokumentų, nurodė Izraelio pajėgos.