Svarbiausios naujienos
- Vaizdai iš Gazos: išrengti, užrištomis akimis ir surištomis rankomis.
- Gazos Ruože žuvo karo ministro, buvusio IDF vado Gadi Eisenkoto sūnus.
- Netikėtas JAV prašymas Izraeliui dėl Jemeno husių atakų.
- „Hamas“ apžaidė Izraelį: suteikė informacijos apie „Islamo džihadą“ ir vėliau smogė.
- Kaip iš Jemeno į laivus iššautos raketos gali paaštrinti Izraelio ir „Hamas“ karą.
- Liudininkė: „Hamas“ teroristas nupjovė jos krūtį, nusviedė į gatvę ir paskui su ja žaidė.
Naujausias Izraelio karo su „Hamas“ naujienas skaitykite ČIA.
Vaizdai iš Gazos: išrengti, užrištomis akimis ir surištomis rankomis
17:49
Keliuose socialinėje žiniasklaidoje įkeltuose Gazoje nufilmuotuose vaizdo įrašuose matyti, kaip Izraelio pajėgos (IDF) sučiupo dešimtis palestiniečių, kurie, kaip teigiama hebrajų žiniasklaidos pranešimuose, yra galimi „Hamas“ įtariamieji. Teigiama, kad jie pasidavė Izraelio kariams Džabalijoje ir kitose šiaurinės Gazos Ruožo dalies vietovėse.
Matomi jauni palestiniečiai vyrai, išrengti iki apatinių drabužių, su užrištomis akimis ir už nugaros surištomis rankomis.
Viename klipe matyti, kaip grupė jų vežama Izraelio karinės transporto priemonės gale.
IDF kol kas nekomentavo akivaizdžių masinių areštų.
Izraelio kariuomenė teigia reagavusi į Sirijos ir Libano atakas
23:20
Izraelio kariuomenė pranešė, kad dvi iš Sirijos teritorijos paleistos raketos nukrito į atvirą teritoriją netoli Bukatos miesto.
Ji teigė, kad raketos taip pat buvo paleistos iš Libano į Štulą, Malkiją ir Zaritą.
Izraelio kariuomenė teigė, kad atsakė į šiuos smūgius.
Nauja humanitarinė pauzė nenusimato
21:37
Baltieji rūmai pareiškė, kad Izraelis ir „Hamas“ nėra arti susitarimo dėl naujos humanitarinės pauzės.
Baltųjų rūmų nacionalinio saugumo tarybos atstovas spaudai Johnas Kirby žurnalistams sakė, kad diskusijos dėl galimo naujo susitarimo vyksta tiesiog kasdien.
„Norėčiau, kad būtų konkreti pažanga. Akivaizdu, kad nesame arti susitarimo dėl humanitarinės pauzės, taip pat neturiu jokių naujienų apie įkaitų grąžinimą“, – teigė jis.
B.Netanyahu įspėjo „Hezbollah“ dėl įsitraukimo į karą
21:30
Benjaminas Netanyahu įspėjo „Hezbollah“ neaštrinti kovų po to, kai ketvirtadienį per iš Libano paleistos valdomosios raketos ataką žuvo izraelietis.
Izraelio kariuomenė teigė, kad išpuolį surengė „Hezbollah“. Pasak jų, naikintuvai smogė keletui „Hezbollah“ objektų pietų Libane, atsakydami į pakartotines atakas prieš Izraelį.
„Jei „Hezbollah“ nuspręs pradėti visuotinį karą, ji pati savo rankomis pavers Beirutą ir pietų Libaną, esantį netoli šio miesto, Gazos Ruožu ir Chan Junisu“, – pagrasino jis.
Gazos Ruože žuvo karo ministro, buvusio IDF vado Gadi Eisenkoto sūnus
19:07
Izraelio pajėgos (IDF) ketvirtadienį pranešė, kad per mūšius Gazos Ruože žuvo du atsargos kariai. Iš viso per antžeminį puolimą Izraelis neteko 89 karių.
Tarp žuvusiųjų – 551-osios brigados 699-ojo bataliono vyresnysis seržantas Galas Meiras Eisenkotas, 25 m., iš Herclijos. Jis yra buvusio štabo viršininko Gadi Eisenkoto sūnus. G.Eisenkotas, dabartinės nepaprastosios padėties vyriausybės ministras, yra aukšto lygio karo kabineto, vadovaujančio sprendimų priėmimui Gazos kampanijos metu, stebėtojas.
G.Eisenkotas šią žinią sužinojo ketvirtadienį apžiūrėdamas IDF Pietų vadavietę.
Galas Eisenkotas žuvo sprogus bombai tunelio šachtoje Džabalijos stovykloje Gazos šiaurėje. Sunkios būklės jis buvo skubiai nugabentas į Izraelio ligoninę, kur nuo patirtų sužalojimų mirė.
Antrasis žuvęs karys – Jonathanas Davidas Deitchas, 34 m., iš 55-osios brigados 6623-ojo žvalgybos bataliono iš Harišo. Jis žuvo per susišaudymą Gazos Ruožo pietuose.
Gali būti atidaryta Kerem Šalomo perėja iš Izraelio į Gazos Ruožą
18:53
Jungtinių Tautų humanitarinės pagalbos vadovas Martinas Griffithsas ketvirtadienį pareiškė matantis daug vilčių teikiančių ženklų, kad netrukus gali būti atidaryta Kerem Šalomo perėja iš Izraelio į Gazos Ruožą ir per ją bus galima įvežti pagalbą.
„Mes vis dar deramės ir šiuo metu matome keletą vilčių teikiančių ženklų, kad netrukus bus galima atidaryti Kerem Šalomo perėją“, – Ženevoje surengtoje spaudos konferencijoje sakė M. Griffithsas.
Spalio 7 dieną „Hamas“ surengė precedento neturintį išpuolį prieš pietų Izraelį. Pasak žydų pareigūnų, per išpuolius žuvo apie 1,2 tūkst. žmonių, daugiausia civilių, ir įkaitais paimta apie 240 žmonių.
Atsakydamas į spalio 7-osios išpuolius Izraelis pažadėjo sunaikinti „Hamas“.
„Hamas“ valdoma Sveikatos apsaugos ministerija teigia, kad nuo spalio 7-osios per Izraelio karinę operaciją Gazos Ruože žuvo 17 177 žmonių, daugiausiai moterų ir vaikų.
Organizacijos: žurnalisto mirtis turi būti tiriama kaip karo nusikaltimas
18:52
Žmogaus teisių organizacijos „Amnesty International“ ir „Human Rights Watch“ (HRW) ketvirtadienį naujienų agentūrai AFP pareiškė, kad smūgis, per kurį Libane žuvo vienas žurnalistas ir dar šeši buvo sužeisti, turėtų būti tiriamas kaip karo nusikaltimas.
37-erių naujienų agentūros „Reuters“ žurnalistas Issamas Abdallah žuvo per spalio 13 dieną, kaip manoma, Izraelio suduotą smūgį Libanui netoli pasienio. Įvykio vietoje taip pat buvo sužeisti dar šeši – „Reuters“, „Al Jazeera“ ir AFP – žurnalistai.
Per incidentą buvo sunkiai sužeista 28 metų AFP fotografė Christina Assi. Vėliau dėl patirtų sužalojimų jai teko amputuoti koją. Ji vis dar gydoma ligoninėje.
„Amnesty International“ ir HRW padarė išvadą, kad pirmasis smūgis, per kurį žuvo žurnalistas ir buvo sunkiai sužeista fotografė, greičiausiai buvo Izraelio tanko sviedinys. Anksčiau ketvirtadienį tokias pačias išvadas paskelbė ir AFP.
Pasak „Amnesty International“, šie smūgiai greičiausiai buvo tiesioginis išpuolis prieš civilius gyventojus ir turėtų būti tiriami kaip karo nusikaltimas.
„Asmenys, atsakingi už neteisėtą Issamo Abdallah nužudymą ir kitų šešių žurnalistų sužeidimą, turi būti patraukti atsakomybėn“, – teigė „Amnesty International“ Artimųjų Rytų ir Šiaurės Afrikos regiono direktoriaus pavaduotoja Aya Majzoub.
„Nė vienas žurnalistas neturėtų būti persekiojamas ar žudomas vien dėl to, kad dirba savo darbą. Izraeliui neturi būti leidžiama nebaudžiamai žudyti ir puldinėti žurnalistų“, – pridūrė ji.
HRW nurodė, kad abu Izraelio smūgiai, „regis, buvo tyčiniai išpuoliai prieš civilius gyventojus, o tai yra karo nusikaltimas“.
Plačiau skaitykite ČIA.
Vaizdai iš Gazos: išrengti, užrištomis akimis ir surištomis rankomis
17:49
Keliuose socialinėje žiniasklaidoje įkeltuose Gazoje nufilmuotuose vaizdo įrašuose matyti, kaip Izraelio pajėgos (IDF) sučiupo dešimtis palestiniečių, kurie, kaip teigiama hebrajų žiniasklaidos pranešimuose, yra galimi „Hamas“ įtariamieji. Teigiama, kad jie pasidavė Izraelio kariams Džabalijoje ir kitose šiaurinės Gazos Ruožo dalies vietovėse.
Matomi jauni palestiniečiai vyrai, išrengti iki apatinių drabužių, su užrištomis akimis ir už nugaros surištomis rankomis.
Viename klipe matyti, kaip grupė jų vežama Izraelio karinės transporto priemonės gale.
IDF kol kas nekomentavo akivaizdžių masinių areštų.
Izraelio kariuomenė: ugnis iš Libano pareikalavo vieno civilio gyvybės
16:52
Iš Libano paleista prieštankinė raketa šiaurinėje Izraelio dalyje pražudė civilį, ketvirtadienį pranešė Izraelio kariuomenė ir gelbėjimo tarnyba.
Kariuomenės pareiškime teigiama, kad „teroristai iš Libano teritorijos paleido prieštankinę raketą, nukreiptą į Matato vietovę“.
Gelbėjimo tarnyba „Magen David Adom“ atskirame pareiškime nurodė, kad į vieną jų skyrių buvo atvežtas 60 metų vyras be gyvybės ženklų, todėl buvo konstatuota jo mirtis.
Naujienų agentūros AFP duomenimis, Libane nuo Izraelio ir „Hamas“ karo pradžios žuvo daugiau kaip 110 žmonių, daugiausia „Hezbollah“ kovotojų. Tačiau tarp žuvusiųjų yra keliolika civilių.
Spalio 9 dieną per Izraelio apšaudymą buvo nesunkiai sužeistas vienas libaniečių karininkas.
Izraelio pareigūnai pranešė, kad žuvo šeši kariai ir trys civiliai.
Danijos parlamentas priėmė įstatymą, draudžiantį deginti Koraną
16:23
Danijos parlamentas ketvirtadienį priėmė įstatymą, kuriuo kriminalizuojamas netinkamas elgesys su religiniais tekstais ir uždraudžiamas Korano deginimas po to, kai šią vasarą virtinė islamo šventosios knygos išniekinimo atvejų šioje Skandinavijos šalyje sukėlė musulmonų šalių pyktį.
Įstatymo projektas, kuriuo draudžiama „netinkamai elgtis su pripažintai religinei bendruomenei didelę religinę reikšmę turinčiais raštais“, buvo priimtas 94 balsais „už“ ir 77 balsais „prieš“ Danijos parlamente – Folketinge, kurį sudaro 179 nariai.
Plačiau skaitykite ČIA.