Ji pasirodė daliai visuomenės pasipiktinus prezidento sprendimu atmesti vieno žydų kario malonės prašymą.
R.Rivlinas sekmadienį atsisakė suteikti malonę Elorui Azariai, nuteistam už tai, kad 2016 metų gegužę nušovė ant žemės gulintį sužeistą palestinietį užpuoliką.
Dešiniojo sparno politikai nepagailėjo kritikos prezidento sprendimui, o kultūros ministrė Miri Regev pareiškė, kad R.Rivlinas „nusigręžė nuo Eloro Azarios ir pakenkė malonės institutui“.
Kai buvo paskelbtas R.Rivlino sprendimas, jo „Facebook“ paskyrą užtvindė paramos ir kritikos žinutės. Vienose jų buvo rašoma, kad R.Rivlinas nebėra „mūsų prezidentas“, kitose jis kaltintas „pataikavimu ir bandymu įsiteikti arabams ir kairiojo sparno draugams“.
Populistas įstatymų leidėjas Orenas Hazanas iš valdančiosios partijos „Likud“, kuriai būdamas parlamentaru, o vėliau ministru priklausė ir R.Rivlinas, paragino prezidentą atsistatydinti. Jis sakė, kad įgaliojimus teikti malonę iš prezidentūros turėtų perimti parlamentas.
Šia nuotrauka siekta pavaizduoti R.Rivliną panašų į velionį palestiniečių lyderį Yasserą Arafatą, nuolat ryšėjusį kufiją, tokiu būdu bandant įpiršti mintį, esą jis išduoda Izraelio interesus.
Policija pranešė pradėjusi tyrimą, kai nuotrauka su kufiją ryšinčiu R.Rivlinu pasklido socialinėje žiniasklaidoje.
Policijos pranešime nenurodoma, kieno atžvilgiu pradėtas tyrimas, taip pat nepatikslinama, koks nusikaltimas galimai buvo įvykdytas.
Prieš Izraelio premjero Yitzhako Rabino nužudymą 1995 metais buvo pasirodę plakatų, kuriuose jis taip pat buvo pavaizduotas ryšintis kufiją. Premjerą nužudė žydas ekstremistas, nepatenkintas 1993-iųjų Oslo taikos susitarimais.
R.Rivlino biuras atšaukė pirmadienį ryte prezidentūroje turėjusią įvykti alyvuogių derliaus šventę, motyvuodamas „nepalankiomis oro sąlygomis“, nors dangus Jeruzalėje šįryt buvo visiškai giedras.
E.Azaria turėtų likti už grotų iki 2018 metų spalio.