Izraelio premjeras Benjaminas Netanyahu viešai atsiprašė dėl pasisakymų apie šalies arabus

Izraelio premjeras Benjaminas Netanyahu pirmadienį viešai atsiprašė dėl savo pasisakymo rinkimų išvakarėse, kad šalies arabai „būriais“ plūsta balsuoti, kurį daugelis pasmerkė, įskaitant Jungtines Valstijas.
Benjaminas Netanyahu
Benjaminas Netanyahu / „Scanpix“ nuotr.

„Žinau, kad mano pareiškimai praeitą savaitę įžeidė kai kuriuose Izraelio piliečius ir Izraelio arabų bendruomenės narius. Niekada neketinau to padaryti. Dėl to atsiprašau“, – premjeras sakė per susitikimą su izraeliečiais arabais, kurį transliavo televizija.

„Laikau visus Izraelio piliečius partneriais kurias klestinčią ir saugią Izraelio valstybę visiems izraeliečiams“, – pabrėžė jis.

B.Netanyahu prieš praeitą antradienį vykusius rinkimus paskutinę minutę paragino savo šalininkus eiti balsuoti, kad atsvertų didelį izraeliečių arabų rinkėjų aktyvumą.

„Dešiniųjų valdymas pavojuje. Arabų rinkėjai skelbia, kad ketina būriais eiti į balsavietes!“ – jis sakė socialiniame tinkle „Facebook“ paskelbtame vaizdo pranešime.

„Eikit į balsavimo apylinkes! Balsuokit už „Likud“!“, – pridūrė premjeras, turėdamas omenyje savo dešiniąją partiją.

Premjero atsiprašymas atrodo kaip mėginimas sušvelninti susipriešinimą ir nutildyti kritiką Izraelyje bei Jungtinėse Valstijose. Savo šalyje B.Netanyahu buvo kaltinamas rasizmu, ypač arabų mažumos narių.

Tačiau JAV prezidento Baracko Obamos personalo vadovas Denisas McDonough atmetė B.Netanyahu pastangas atsiriboti nuo savo komentarų, pirmadienį sakydamas vienai Izraelio interesų lobistų grupei, kad Vašingtonas negali žiūrėti pro pirštus į tai, ką B.Netanyahu kalbėjo savo perrinkimo išvakarėse.

Neseniai įkurtas keturių arabiškų partijų aljansas, pasivadinęs Jungtiniu sąrašu, kovo 17 dieną vykusiuose rinkimuose iškovojo precedento neturinčių laimėjimų ir surinko pakankamai balsų, kad taptų trečia didžiausia partija Izraelio parlamente.

Izraelio pilietybę turintys arabai sudaro iki 20 proc. šalies gyventojų. Izraelio įstatymai numato visų piliečių lygybę, bet daugelis arabų jau seniai skundžiasi diskriminacija – daugiausiai darbo ir gyvenamojo būsto rinkose.

Jungtinio sąrašo vadovas Aymanas Odeh sakė televizijai „Channel 2“, kad B.Netanyahu atsiprašymas nebuvo priimtas.

„Tai nėra tikras atsiprašymas, – pabrėžė A.Odeh. – Jis kurstė prieš piliečius, kurie naudojosi savo esmine teise balsuoti renkant Knesetą.“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai