Tačiau Palestinos Autonomija pasmerkė JAV politikos dėl Izraelio nausėdijų sušvelninimą, kurį pavadino „visiškai prieštaraujančiu tarptautinei teisei“.
Abi šalys reagavo į JAV valstybės sekretoriaus Mike'o Pompeo pareiškimą, jog Amerika nebemano, kad Izraelio nausėdijos prieštarauja tarptautinei teisei.
„Ši politika atspindi istorinę tiesą, kad žydai nėra užsienio kolonistai Judėjoje ir Samarijoje (Vakarų Krante). Iš tiesų, tai mes vadinami žydais todėl, kad esame Judėjos žmonės“, – sakoma B.Netanyahu pareiškime.
Iki šiol JAV politika, bent jau teoriškai, buvo grindžiama 1978 metais paskelbta Valstybės departamento teisine nuomone, kad nausėdijų kūrimas palestiniečių teritorijose prieštarauja tarptautinei teisei.
Palestiniečių prezidento Mahmudo Abbaso atstovas sakė, kad tai vis dar yra pozicija pagal tarptautinę teisę.
Vašingtonas „neturi kompetencijos ar įgaliojimo atšaukti tarptautinės teisės rezoliucijas ir neturi teisės suteikti teisėtumą izraeliečių gyvenvietėms“, sakoma Nabilo Abu Rudeinah pareiškime.
M.Pompeo pareiškimas pasirodė B.Netanyahu bandant išsilaikyti valdžioje po dvejų aiškaus nugalėtojo neiškėlusių šių metų rinkimų, atsiradus trečių rinkimų perspektyvai.
Prieš balandžio rinkimus Izraelyje D.Trumpas žengė prieštaringai vertinamų žingsnių, kurie buvo laikomi parama B.Netanyahu ir tarp kurių buvo Izraelio suvereniteto dalyje Golano aukštumų, atimtų iš Sirijos per 1967 metų Šešių dienų karą, pripažinimas.
Izraelio naujakuriai, priklausantys B.Netanyahu dešiniojo sparno rinkėjams, sakė, kad JAV politikos pasikeitimas sudaro sąlygas Izraeliui aneksuoti nausėdijas.
„Plojame Trumpo administracijai, atskleidusiai tiesą apie Izraelio bendruomenių Judėjoje, Samarijoje ir Jordano slėnyje padėtį, – sakoma naujakurių tarybos „Yesha“ pareiškime hebrajų kalba. – Po Amerikos pripažinimo privalome pereiti prie kito etapo – suverenumo taikymo Izraelio nausėdijose.“
Izraelio užsienio reikalų ministras Israelis Katzas prisidėjo prie sveikinimų.
„Žydų tautos teisė į Izraelio žemę neginčijama“, – sakė jis.