„Neturime moralinės teisės nutraukti karo, kol Gazos Ruože tebėra įkaitų. Tai, kad Gazos Ruože nepasiekta lemiamos pergalės, gali priartinti mus prie karo šiaurėje“, – pareiškė Y. Gallantas prieš susitikimus su JAV nacionalinio saugumo patarėju Jake'u Sullivanu (Džeiku Salivanu) ir valstybės sekretoriumi Antony Blinkenu (Entoniu Blinkenu).
Izraelio ministro pirmininko Benjamino Netanyahu (Benjamino Netanjahaus) biuras anksčiau pirmadienį atšaukė delegacijos, turėjusios išvykti į Vašingtoną, kelionę, Jungtinių Tautų Saugumo Tarybai priėmus rezoliuciją, kuria reikalaujama nutraukti ugnį Gazos Ruože. JAV tame balsavime susilaikė.
B. Netanyahu biuras pareiškė, kad JAV susilaikymas kenkia Izraelio kovai su „Hamas“ ir pastangoms paleisti Gazos Ruože tebelaikomus įkaitus.
„Tai suteikia „Hamas“ vilties, kad tarptautinis spaudimas leis jiems sutikti su paliaubomis be mūsų pagrobtųjų paleidimo“, – sakė B. Netanyahu.
Baltieji rūmai, reaguodami į tai, pareiškė, kad Jungtinės Valstijos yra labai nusivylusios dėl to, kad buvo atšauktas Izraelio delegacijos planuotas vizitas, per kurį ketinta aptarti susirūpinimą keliančius klausimus dėl galimo puolimo pietinėje Gazos Ruožo dalyje.
„Esame labai nusivylę, kad jie neatvyks į Vašingtoną, kad galėtume su jais išsamiai pasikalbėti apie perspektyvias alternatyvas įsiveržimui į Rafos teritoriją“, – žurnalistams sakė Nacionalinio saugumo tarybos atstovas spaudai Johnas Kirby (Džonas Kerbis).
Baltieji rūmai taip pat nurodė, kad JAV susilaikymas balsuojant dėl JT Saugumo Tarybos rezoliucijos nereiškia, kad Vašingtonas keičia savo politiką.
Tai nereiškia „mūsų politikos pasikeitimo“, žurnalistams sakė J. Kirby, teigdamas, kad JAV remia ugnies nutraukimą, tačiau susilaikė, nes rezoliucijoje nebuvo pasmerkta palestiniečių grupuotė „Hamas“.
Jungtinės Valstijos taip pat pareiškė, kad paliaubos gali būti įgyvendintos tik tada, kai „Hamas“ pradės paleidinėti vis dar laikomus įkaitus.
„Ugnies nutraukimas gali prasidėti iš karto, kai bus paleistas pirmasis įkaitas“, – sakė JAV ambasadorė prie JT Linda Thomas-Greenfield (Linda Tomas Grinfild).
„Tai vienintelis kelias, kuriuo galima užtikrinti paliaubas“, – nurodė ji.
Karas prasidėjo beprecedenčiu „Hamas“ spalio 7-osios išpuoliu, per kurį Izraelyje, oficialiais duomenimis, žuvo apie 1 160 žmonių, daugiausia civilių.
„Hamas“ taip pat paėmė apie 250 įkaitų, iš kurių, Izraelio žiniomis, Gazos Ruože dar yra apie 130, įskaitant 33 žuvusius įkaitus.
Pažadėjęs sunaikinti „Hamas“, Izraelis pradėjo didžiulį karinį puolimą, per kurį, anot „Hamas“ valdomos teritorijos Sveikatos apsaugos ministerijos, apgultame anklave žuvo mažiausiai 32 226 žmonės, daugiausia moterys ir vaikai.