Per ataką buvo smogta al Ansar mečetei, kurią, pasak Izraelio kariuomenės, „teroristai naudojo kaip vadavietę išpuoliams planuoti ir kaip jų vykdymo bazę“.
Anot Izraelio kariuomenės, atakos taikiniais tapę asmenys pastaraisiais mėnesiais jau buvo įvykdę „kelis teroro išpuolius ir rengėsi neišvengiamam papildomam teroro aktui“.
Kariuomenė pareiškė, kad jie buvo „neutralizuoti“, tačiau išsamesnės informacijos nepateikė.
Oficiali palestiniečių naujienų agentūra „Wafa“ citavo Palestinos Raudonojo pusmėnulio organizacijos Džanine direktorių Mahmoudą al Saadi (Mahmudą Saadį), kuris sakė, kad per smūgį vienas žmogus žuvo, o dar trys buvo sužeisti.
Spalio 7-ąją islamistų grupuotė „Hamas“ įsiveržė į Izraelį iš Gazos Ruožo, paėmė daugiau kaip 200 įkaitų ir nužudė mažiausiai 1,4 tūkst. žmonių, daugiausia civilių.
Nuo to laiko Izraelis pažadėjo sunaikinti „Hamas“ ir teigia, kad per susirėmimus žuvo apie 1,5 tūkst. šios grupuotės kovotojų, kol jo kariuomenė atgavo užpultos teritorijos kontrolę.
Atsakydama į išpuolį, žydų valstybė pradėjo bombardavimo kampaniją Gazos Ruože, kur su žeme buvo sulyginti ištisi miestų kvartalai ir iki šiol žuvo beveik 4 385 palestiniečiai, daugiausia civiliai gyventojai, skelbia „Hamas“ kontroliuojama Sveikatos apsaugos ministerija.
„Hamas“ yra palestiniečių kovotojų grupuotė, valdanti Gazos Ruožą; ji buvo įsitraukusi į keletą karų su Izraeliu nuo Gazos Ruožo perėmimo 2007-aisiais. Grupuotę teroristine yra pripažinęs Izraelis, Jungtinės Valstijos, Europos Sąjunga, Jungtinė Karalystė bei kai kurios kitos valstybės.
„Hamas“ remia Iranas, finansuodamas ginklų įsigijimą, juos pats tiekdamas ir suteikdamas karinius apmokymus. „Hamas“ politinis biuras veikia Katare, čia įsikūrę kai kurie jų lyderiai.
Gazos Ruože gyvena 2,3 mln. žmonių, tačiau teritorijai Izraelis su Egipto pagalba nuo 2007 metų taiko blokadą – apribojo prekių įvežimą į šią teritoriją ir jų išvežimą iš jos vandeniu, jūra ar oru bei pačių palestiniečių galimybes palikti šią teritoriją, išskyrus kelias dešimtis tūkstančių darbininkų.