Baltųjų rūmų spaudos sekretorė Karine Jean-Pierre pareiškime nurodė, kad darbotvarkėje bus kalbama apie karą Ukrainoje, pasaulinę maisto ir klimato krizę ir „integracinio ir stabilaus ekonomikos augimo užtikrinimą“.
G-7 lyderiai iš Jungtinės Karalystės, Kanados, Prancūzijos, Vokietijos, Italijos, Japonijos ir Jungtinių Valstijų susitiks pirmosios pasaulyje branduolinės atakos vietoje, o Japonijos ministras pirmininkas Fumio Kishida pareiškė, kad tikisi, jog branduolinis nusiginklavimas taps pagrindine diskusijų tema.
Pareiškime teigiama, kad J.Bidenas taip pat dalyvaus gegužės 24 dieną Sidnėjuje, Australijoje vyksiančiame ketverto lyderių aukščiausiojo lygio susitikime, kuriame dalyvaus Jungtinės Valstijos, Australija, Japonija ir Indija.
Vadovai aptars, kaip galėtų „stiprinti bendradarbiavimą svarbiausių ir naujų technologijų, aukštos kokybės infrastruktūros, pasaulinės sveikatos, klimato kaitos, informuotumo apie jūrų sritį ir kitais klausimais“, – sakė K.Jean-Pierre.
Ketverto, kuris save laiko atrama Kinijos karinėms ambicijoms Azijoje ir Ramiojo vandenyno regione, susitikimas surengtas padidėjus įtampai regione, ypač tarp Vašingtono ir Pekino.