Kalbėdamas po susitikimo su JAV valstybės sekretoriumi Antony Blinkenu, J.Borrellis Etiopijos taikos procesą pavadino „viena iš nedaugelio gerų naujienų pasaulyje“.
Tačiau jis pabrėžė, kad Europos Sąjunga ir Jungtinės Valstijos turės „toliau dirbti ranka rankon“, kad paremtų susitarimą ir tik pamažu atkurtų normalius ryšius su ministro pirmininko Abiy'aus Ahmedo vyriausybe.
„Tiek Etiopijos vyriausybei, tiek tigrajams norime pasakyti, kad jie suprastų, jog mes stebime konflikto sureguliavimą ir normalizuosime mūsų santykius tik palaipsniui, žingsnis po žingsnio“, – sakė J.Borrellis.
Per žiaurų dvejus metus trukusį konfliktą Etiopijos vyriausybės pajėgos stojo į kovą prieš sukilėlių Tigrėjaus liaudies išlaisvinimo frontą (TPLF), kuris trumpam buvo priartėjęs prie sostinės užėmimo.
Jungtinių Tautų tyrėjai įspėjo, kad yra įrodymų apie abiejų pusių įvykdytus nusikaltimus žmoniškumui, o vyriausybės pajėgos kurį laiką blokavo Tigrėjaus regioną.
Praėjusių metų pradžioje buvo paskelbtos humanitarinės paliaubos, o lapkritį taikos derybose Pietų Afrikos Respublikos sostinėje Pretorijoje buvo susitarta dėl karo veiksmų nutraukimo.
TPLF sutiko nusiginkluoti mainais už tai, kad bus atkurta galimybė patekti į Tigrėjų, kuris per karą iš esmės buvo atkirstas nuo išorinio pasaulio. Regione pamažu buvo atkurti ryšiai, bankininkystė, elektra ir humanitarinė pagalba.
Praėjusį mėnesį Etiopijos parlamentas balsavo už tai, kad TPLF būtų išbraukta iš juodojo teroristų sąrašo.