J.Borrellis pridūrė, jog tikisi, kad šie komentarai neparodo oficialios Pekino pozicijos.
„Nepriimtinos Kinijos ambasadoriaus pastabos Prancūzijoje“, – socialiniame tinkle „Twitter“ pareiškė J.Borrellis.
„Europos Sąjunga gali tik daryti prielaidą, kad šie pareiškimai neatspindi oficialios Kinijos politikos“, – nurodė jis.
Tai dar vienas pavyzdys, rodantis pasipiktinimą Europoje dėl Kinijos pasiuntinio penktadienį per Prancūzijos televiziją išsakytų pastabų.
Penktadienį kalbėdamas per prancūzų naujienų kanalą LCI ambasadorius Lu Shaye teigė, kad buvusios Sovietų Sąjungos šalys „tarptautinėje teisėje net neturi faktinio statuso, nes nėra jokio tarptautinio susitarimo, kuris materializuotų jų suverenitetą“.
Šie jo komentarai liečia ne tik Ukrainą, į kurią Rusija įsiveržė praėjusių metų vasarį, bet ir visas tuometinei Sovietų Sąjungai priklausiusias šalis, kurios po SSRS žlugimo tapo nepriklausomomis valstybėmis, įskaitant daugelį Europos Sąjungos narių.
Vėlai šeštadienį Prancūzijos užsienio reikalų ministerija paskelbė pareiškimą, kuriame sakė, kad ją abstulbino Kinijos ambasadoriaus pareiškimai.
„Kinija pati turi pasakyti, ar šie pareiškimai atspindi jos poziciją, o mes tikimės, kad taip nėra“, – priduriama pareiškime.
Kinija itin akcentuoja savo santykius su Rusija, nors ir stengiasi vaizduoti save kaip neutralią karo Ukrainoje pusę. Paryžius ir Vašingtonas ragina Pekiną imtis aktyvesnio vaidmens mėginant pastūmėti Maskvą siekti taikos.