J. Borrellis kitą savaitę lankysis Kinijoje

Europos Sąjungos užsienio politikos vadovas Josepas Borrellis (Žozepas Borelis) kitą savaitę vyks į Kiniją, penktadienį pranešė vienas bloko pareigūnas.
AFP-Scanpix nuotr.
AFP-Scanpix nuotr.

Šis vizitas įvyks po to, kai šiais metais buvo jau du kartus atidėtas.

J. Borrellis pirmą kartą kelionę atidėjo balandį, po teigiamų tyrimo dėl COVID-19 rezultatų. Tada buvo tikimasi, kad jis į Kiniją vyks liepą, bet Pekinas staiga atšaukė tą vizitą.

Briuselio vyriausiasis diplomatas Kinijoje viešės spalio 12–14 dienomis, sakė pareigūnas, pridūręs, kad jis susitiks su Kinijos užsienio reikalų ministru Wang Yi (Vang I) ir aptars dvišalius santykius, užsienio politikos ir saugumo klausimus.

Briuselis siekia, kad santykiuose su Pekinu būtų laikomasi tokio požiūrio, kuris padėtų suderinti dėl per didelės priklausomybės nuo Rytų Azijos milžinės kylantį susirūpinimą ir tuo pat metu palaikyti ryšius su antrąja pagal dydį pasaulio ekonomika.

Europos Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen (Urzula fon der Lajen) šią poziciją apibrėžė kaip rizikos mažinimą, o ne atsisiejimą nuo Kinijos.

Po to, kai ES ėmėsi veiksmų, sukėlusių Kinijos nepasitenkinimą, šis požiūris tikriausiai bus svarbiausias J. Borrellio diskusijose su Kinijos pareigūnais.

Briuselis pradėjo tyrimą dėl Kinijos elektromobilių subsidijų po to, kai U. von der Leyen rugsėjį pareiškė, kad jų kaina palaikoma dirbtinai žema. Pekinas į tai atsakė įspėdamas, kad tyrimas pakenks ES ir Kinijos prekybos santykiams.

Antradienį blokas taip pat įvardijo jautrias technologijas, kurias turi ginti nuo konkurentų, įskaitant dirbtinį intelektą. Nors Briuselis neįvardijo Kinijos, gana akivaizdu, kad turėjo ją omenyje.

„Ekonominis saugumas – tai ne tik technologinis klausimas, kai svarstoma, kokios technologijos kelia pavojų, kokias priklausomybes reikia kontroliuoti ar panaikinti, bet tai turės įtakos ir mūsų užsienio politikai“, – liepą sakė J. Borrellis.

Kita tema, kuri tikriausiai bus aptariama, yra karas Ukrainoje. Nors Kinija stengiasi pozicionuotis kaip neutrali šalis, ES kritiškai vertina jos atsisakymą pasmerkti Rusijos invaziją. Praėjusį mėnesį Kinijoje apsilankęs bloko prekybos komisaras Valdis Dombrovskis teigė, kad Pekino pozicija karo klausimu gadina šalies reputaciją.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Tyrimas atskleidė: „Lidl“ dažno vartojimo prekių krepšelis – pigiausias
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai