Jis paragino Vašingtoną ir Pekiną imtis skubių veiksmų sprendžiant klimato kaitos keliamą grėsmę, dviem didžiausioms pasaulio teršėjoms gaivinant įstrigusią diplomatiją dėl taršos šiltnamio efektą sukeliančiomis dujomis (ŠESD) mažinimo.
Antradienį Didžiojoje liaudies salėje Pekine kalbėdamasis su kinų diplomatijos vadovu Wang Yi, J.Kerry pabrėžė pasaulinės lyderystės šiuo klausimu būtinybę.
Jo vizitas Kinijoje vyksta Šiaurės pusrutulyje fiksuojant vasaros karščių rekordus. Mokslininkai tvirtina, kad karščio bangos intensyvėja dėl klimato kaitos.
„Klimatas, kaip žinote, yra pasaulinis reikalas, ne dvišalis. Tai grėsmė visai žmonijai“, – sakė J.Kerry.
„Tai pasaulinės lyderystės klausimas“, – pabrėžė jis ir pridūrė, kad pasaulis to tikrai tikisi ir jam to tikrai reikia.
„Dabar tikimės, kad tai gali būti mūsų bendradarbiavimo ir pajėgumo spręsti nesutarimus naujo apibrėžimo pradžia“, – sakė J.Kerry.
„Abu žinome, kad yra realių nesutarimų. Tačiau iš patirties taip pat žinome, kad jei dėl to dirbsime, galėsime rasti kelią į priekį ir būdų šiems iššūkiams išspręsti“, – sakė J.Kerry.
Wang Yi atsakydamas pabrėžė, kad reikia „sveikų, stabilių ir tvarių Kinijos ir JAV santykių“.
„Bendradarbiavimas dėl klimato kaitos žengia į priekį pagal bendrą Kinijos ir Jungtinių Valstijų klimatą, tad mums reikia bendros Kinijos ir Jungtinių Valstijų žmonių paramos“, – sakė Wang Yi, pavadinęs J.Kerry senu draugu.
Kinijos ir JAV, didžiausių teršėjų ŠESD, derybos dėl klimato sustojo pernai, tuometinei JAV Atstovų Rūmų pirmininkei Nancy Pelosi papiktinus Pekiną apsilankymu Taivane, kurį Kinija laiko savo teritorijos dalimi.
J.Kerry, buvęs JAV valstybės sekretorius, palaikė palyginti nuoširdžius ir nuoseklius santykius su Kinija, nors Vašingtonas ir Pekinas nesutarė dėl Taivano ir kitų klausimų.