Po derybų su NATO gynybos ministrais Briuselyje ketvirtadienį J.Mattisas sakė: „Esame jau šiandien pasirengę suteikti kibernetinę paramą savo sąjungininkėms.“
Jis nenurodė, ar siūlomi pajėgumai būtų panaudoti atsakant į Rusijos karinės žvalgybos agentūros GRU bandymus surengti kibernetinių atakų prieš pasaulinę cheminių ginklų priežiūros organizaciją ir kitus taikinius.
Apie tai anksčiau ketvirtadienį paskelbė Jungtinė Karalystė ir Nyderlandai.
J.Mattisas sakė tikintis tais pareiškimais: „Mačiau pakankamai įrodymų, kad pasakyčiau, jog olandai ir britai yra 100 proc. tikslūs dėl to, kam priskyrė atsakomybę už atakas.“
Jungtinė Karalystė, Nyderlandai ir Danija irgi yra pasiūliusios paramą NATO dėl kovos su kibernetinėmis atakomis.
Tuo tarpu Kanada ketvirtadienį pareiškė, kad taip pat buvo tapusi rusų kibernetinių atakų taikiniu, ir pranešė, kad buvo įsilaužta į jos sporto etikos centro bei Monrealyje įsikūrusios Pasaulinės antidopingo agentūros sistemas.
„Kanados vyriausybė su dideliu užtikrintumu vertina pareiškimus, kad rusų kariuomenės žvalgybos tarnyba – GRU – buvo atsakinga“ už tas kibernetines atakas, sakoma Kanados užsienio reikalų ministerijos pranešime.
Otavos teigimu, tokie įsilaužimai „yra dalis platesnių Rusijos vyriausybės veiksmų, kuriai gerokai peržengiamos tinkamo elgesio ribos, demonstruojama nepagarba tarptautinei teisei ir pakertama taisyklėmis grindžiama tarptautinė tvarka“.
Kanados vyriausybė paragino „visus, kas vertina šią tvarką, vieningai ją ginti“.