Demonstracijos prieš valdžios atėmimą iš išrinktos lyderės Aung San Suu Kyi Jangone vyko antrą dieną iš eilės.
Kai kuriais pranešimais, protestuotojų skaičius Jangone siekė 100 tūkst., taip pat gauta pranešimų apie dideles demonstracijas prieš karinį perversmą kituose miestuose.
Jangone šūkius skanduojantys protestuotojai, palaikomi garso signalą spaudžiančių pravažiuojančių automobilių vairuotojų, laikė plakatus su užrašais „Teisingumo Mianmarui“, mojavo raudonomis vėliavomis – ši spalva siejama su Aung San Suu Kyi politine partija, Nacionaline demokratijos lyga (NLD). Demonstracija žygiavo prie miesto merijos.
„Visiškai smerkiu karinį perversmą ir nebijau represijų“, – kalbėjo 20 metų universiteto studentas Kyi Phyu Kyawas.
„Ketinu dalyvauti kiekvieną dieną, kol Motina Suu bus išlaisvinta“, – teigė protestuotojas.
Protestuotojai Jangone pradėjo skirstytis vakare, paskelbus, kad protestai bus atnaujinti pirmadienį 10 val. ryto.
Protestuotojai taip pat paragino valstybės tarnautojus ir žmones, dirbančius kitose pramonės šakose, neiti į darbus ir prisijungti prie protestų.
Daugelis protestuotojų laikė išlaikę tris pirštus – tai ženklas, naudotas filme „Bado žaidynės“ ir tapęs pasipriešinimo simboliu per praėjusiais metais Tailande vykusius demokratijos šalininkų protestus.
„Kovosime iki galo“, – pareiškė 18 metų ekonomikos studentas Ye Kyawas.
„Nauja karta gali pasiekti demokratiją, jei nutrauksime šią karinę diktatūrą“, – pridūrė jis.
Nepaisant sutelktų gausių karinių pajėgų, didelė demonstracija įvyko ir sostinėje Neipide. Dešimtys tūkstančių žmonių susirinko antrame pagal dydį Mianmaro mieste Mandalėjuje.
Abiejuose šiuose protestuose dalyvavo daug motociklininkų, kurie mojavo vėliavomis ir rankose laikė plakatus.
Demonstracijos taip pat vyko Molamjaingo mieste ir Magvės regione.
Mitingai iš esmės buvo taikūs, tačiau vietos žiniasklaida pranešė, jog pietrytiniame Mjavadžio mieste policija paleido įspėjamųjų šūvių, kad išsklaidytų protestuotojų grupę.