Palydovui iškelti į orbitą reikėtų tolimojo nuotolio sviedinio, kurį Šiaurės Korėjai draudžiama paleisti. Jungtinės Tautos tokias pratybas laiko balistinių raketų technologijų bandymais.
Šeštadienį japonų ministras Yasukazu Hamada teigė šalies savigynos pajėgoms, kad „yra galimybė įsakyti imtis naikinamųjų priemonių prieš balistines ir kitas raketas“, nurodoma Gynybos ministerijos pranešime.
Y.Hamada nurodė kariams „įgyvendinti priemones, būtinas žalai sumažinti nukritus balistinei raketai“.
Jis nurodė pasirengti dislokuoti naikintuvus su raketomis SM-3 ir karinius dalinius pietinėje Okinavos prefektūroje, galinčius valdyti raketas „Patriot PAC-3“.
2012-aisiais ir 2016-aisiais Šiaurės Korėja išbandė balistines raketas, kurias Pchenjanas vadino palydovų paleidimu.
Abi raketos skriejo virš Okinavos regiono.
Japonijos žiniasklaida šeštadienį pranešė, kad gynybos ministerija 2012 metais išleido tokius pačius įsakymus dėl pasirengimo.
Antradienį Japonijoje susitikę Didžiojo septyneto (G-7) šalių užsienio reikalų ministrai pareikalavo Šiaurės Korėjos susilaikyti nuo tolesnių balistinių raketų bandymų po to, kai šiais metais buvo įvykdyta serija paleidimų.
Pasiturinčių valstybių grupė taip pat perspėjo Pchenjaną neatlikti numatyto branduolinio ginklo bandymo ir pareiškė, kad jei jis nesilaikys šio reikalavimo, bus imtasi griežtų atsakomųjų priemonių.
Prieš savaitę Pchenjanas pranešė sėkmingai išbandęs kietojo kuro tarpžemyninę balistinę raketą ir pavadino tai proveržiu šalies branduolinio puolimo pajėgumų srityje.