Šeštadienio vakarą Tokijuje ir jo apylinkėse maždaug minutę svyravo pastatai. Drebėjimo epicentras buvo atokus rajonas Ramiajame vandenyne, 874 km į pietus nuo sostinės, pranešė JAV geologijos tarnyba (USGS).
Nors drebėjimas buvo stiprus, cunamio pavojaus nėra, nes hipocentras buvo giliai, 676 km po Žemės paviršiumi, nurodė USGS ir Ramiojo vandenyno cunamių perspėjimo centras.
Buvo sužeista 12 žmonių, tarp jų – 56 metų vyras, kuriam lūžo šonkauliai, tačiau niekas nežuvo, sekmadienį pranešė vienas pareigūnas iš Tokijo ugniagesių departamento ir vietos žiniasklaida.
Maždaug 400 žmonių buvo įstrigę dangoraižio „Tokyo Tower“ apžvalgos aukštuose, nes daugiau kaip valandą neveikė liftai.
Pranešimų apie problemas ilgam uždarytose regiono atominėse elektrinėse nebuvo.
Šeštadienio drebėjimas buvo antras reikšmingas požeminis smūgis, kurį per vieną savaitę pajuto Tokijas. Pirmadienį sostinėje įvyko daug silpnesnis žemės drebėjimas, bet jo hipocentras buvo daug arčiau Žemės paviršiaus.
Kai kurie ekspertai perspėja, jog pastarojo meto drebėjimai ir ugnikalnių išsiveržimai gali rodyti, kad rajonuose aplink šią šalį prasideda aktyvi plutos pokyčių fazė.
„Galiu pasakyti, kad Japonija dabar (išgyvena) aktyvų etapą“, – sakė universiteto „Tokai“ Žemės drebėjimų prognozavimo tyrimų centro vadovas Toshiyasu Nagao.
Tokijo universiteto Žemės drebėjimų tyrimų instituto profesorius Kazuki Koketsu sakė, jog nepanašu, kad naujausias požeminis smūgis rodytų potencialų didelį žemės drebėjimą sostinėje, kurią stiprus žemės drebėjimas nuniokojo 1923 metais.
„Tačiau svarbu laikyti tai galimybe pasirengti būsimam drebėjimui“, – sakė jis televizijai „Asahi“.