Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Japonija ruošiasi sakurų žydėjimui

Japonijoje iki pavasario likusių dienų skaičiavimas tradiciškai prasidėdavo, kai vyriausybė paskelbdavo numatomą japoninių vyšnių, dar vadinamų sakuromis, žydėjimo sezono pradžią, tačiau šiemet iniciatyvą perima eiliniai gyventojai.
Japonija ruošiasi sakurų žydėjimui.
Japonija ruošiasi sakurų žydėjimui. / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Kiekvienais metais sakurų žydėjimo prognozės atsiduria pirmuosiuose japonų dienraščių puslapiuose. Pagal šią informaciją miestai planuoja grožėjimosi sakurų žiedais šventes, kelionių agentūros organizuoja specialias išvykas, o eiliniai žmonės ruošiasi pasilinksminimams ir iškyloms po žydinčiais medžiais.

Šiemet japoninių vyšnių pumpurų vystymąsi atidžiai stebės privačios orų sinoptikų kompanijos ir jų savanoriai pagalbininkai, nes Japonijos meteorologijos agentūra nusprendė nebeskelbti oficialių prognozių, kurių tradicija siekė 1955 metus.

„Weathernews Inc.“, viena iš trijų didelių privačių meteorologinių prognozių kompanijų, kurios varžosi tarpusavyje, kuri tiksliausiai nuspės sakurų žydėjimo pradžią, savo pranešimus ruošia pagal duomenis, kuriuos iš visos šalies siunčia daugiau nei 15 tūkst. savanorių.

Kompanija kasdien gauna daugybę mobiliaisiais telefonais nufotografuotų japoninių vyšnių pumpurų nuotraukų.

„Esama tiek daug žmonių, kurie myli sakuras... Daugelis kasdien siunčia mums naujausią informaciją, tarsi augintų kūdikius“, – sakė „Weathernews“ atstovė Yuki Tokumaru, kuri taip pat stebi šalia jos namų augantį medį.

„Pasirinkau savo medį ir nuolat stebiu vieną pumpurą, kad žinočiau, kaip jis auga, – sakė 24 metų Y.Tokumaru, stovėdama šalia savo sakuros. – Džiugu kasdien matyti mažytę pažangą. Laukiu, kad žiedai pagaliau išsiskleis“.

Privačios orų kompanijos taip pat prognozuoja, kada įvyks sakurų žydėjimo kulminacija ir kada pasipils krintančių rausvų žiedlapių pūga. Tuo tarpu vyriausybė prognozuodavo tik žydėjimo pradžią, remdamasis 64 „kontrolinių“ medžių stebėjimais.

Japonų kultūroje sakurų žydėjimas yra svarbus trumpo žmogaus gyvenimo simbolis. Tačiau šie žiedai taip pat siejami su nauja pradžia, o Japonijos naujieji verslo ir mokslo metai prasideda balandžio 1 dieną.

Kiekvieną pavasarį Japonijoje išleidžiama daug naujų dainų, kuriose žydinčios sakuros įvaizdis siejamas su išsiskyrimais baigus mokyklą arba naujomis pažintimis, prasidėjus naujiesiems mokslo metams. 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs