Šešių balų žemės drebėjimo epicentras buvo prie Japonijos šiaurinių krantų, už 167 km nuo Mijako miesto, nurodė JAV Geologijos tarnyba (USGS).
Smūgių židinys buvo seklus, tik 10 km gylyje, bet cunamių grėsmės šis drebėjimas nesukėlė, pažymėjo Japonijos meteorologijos agentūra.
Penktadienį 5,3 balo žemės drebėjimas supurtė Japonijos šiaurės rytų regioną. Jo epicentras buvo vandenyno dugne ties Ibarakio prefektūra, į pietus nuo Fukušimos.
Uždaromoje Fukušimos 1-ojoje atominėje jėgainėje, 2011 metais nuniokotoje katastrofinio cunamio, po penktadienį įvykusio žemės drebėjimo jokių neįprastų spinduliuotės pokyčių neužfiksuota, nurodė pareigūnai.
Japonija yra ant keturių tektoninių plokščių sandūros. Šalyje kasmet įvyksta gana smarkių žemės drebėjimų, bet dauguma infrastruktūros objektų yra pastatyti laikantis griežtų saugos standartų, todėl netgi stiprūs smūgiai dažniausiai nepadaro didelės žalos.
Vis dėlto 2011-ųjų kovą galingas žemės drebėjimas vandenyno dugne sukėlė didžiulį cunamį, smogusį Japonijos šiaurės rytinei pakrantei. Tąsyk žuvo arba dingo per 18 tūkst. žmonių, o Fukušimos jėgainėje, sugedus aušinimo sistemoms, išsilydė trijų reaktorių aktyvioji masė.
Balandį du stiprūs žemės drebėjimai įvyko pietinėje Kumamoto prefektūroje, o vėliau užfiksuota daugiau kaip 1,7 tūkst. pakartotinių smūgių. Tąsyk žuvo 50 žmonių, taip pat padaryta didelė materialinė žala.