Šiomis priemonėmis siekiama užkirsti kelią teroristinėms atakoms.
Naujieji įstatymai numato, kad dronų skrydžiai bus draudžiami virš vietų, kur vyks olimpiada, taip pat virš rugsėjį prasidedančio ir iki lapkričio 2 dienos vyksiančio Pasaulio regbio čempionato objektų.
Bepiločiams orlaiviams taip pat bus draudžiama skraidyti virš Japonijos savigynos pajėgų objektų.
Dabartiniai įstatymai jau draudžia dronų skrydžius virš svarbių objektų, tokių kaip ministro pirmininko biuras ir imperatoriškieji rūmai.
Bepiločių orlaivių skrydžiai draudžiami ir tankiai gyvenamose vietovėse. Vienas užsienio turistas praėjusią savaitę buvo įspėtas policijos, kai jo dronas praskrido virš itin judrios sankryžos Tokijo Šibujos rajone, kuris yra Japonijos jaunimo popkultūros Meka.
Be to, keli žmonės pranešė policijai matę į droną panašų aparatą šalia imperatoriškųjų rūmų prieš pirmąjį viešą naujo imperatorius Naruhito pasirodymą.
Visuomenė ėmė aktyviau diskutuoti apie bepiločius orlaivius po to, kai 2015 metais buvo suimtas vyras, ant ministro pirmininko Shinzo Abe biuro stogo nutūpdęs droną su buteliu, kuriame buvo radioaktyvaus smėlio iš Fukušimos. Buvo aptikta spinduliuotės pėdsakų, tačiau jos lygis buvo žemas ir nekėlė pavojaus žmonių sveikatai.
Tokijo apygardos teismas minėtam vyrui skyrė dvejus metus kalėjimo, tačiau bausmės vykdymą atidėjo ketveriems metams.
Po šio incidento vyriausybė sugriežtino nepilotuojamų orlaivių skrydžių virš oro uostų, miestų ir tankiai apgyvendintų vietovių taisykles.