41 metų moteris, kuri buvo netoli Tokijo esančio Jokohamos miesto vieno „McDonald's“ restorano vadybininkė, kas mėnesį dirbdavo daugiau nei 80 valandų viršvalandžių, o 2007 metų spalį susmuko per mokymus kitame restorane.
Po to incidento praėjus trims dienoms moteris mirė ligoninėje, sakė vienas pareigūnas iš Kanagavos darbo biuro, kuris taip pat kontroliuoja Jokahamos regioną.
Kelerius pastaruosius metus kaupta Vyriausybės statistika rodo, jog šalyje kasmet būdavo užfiksuojama apie 150 persidirbimo sukeltų mirčių, kurios Japonijoje vadinamos karoši. Jų priežastis dažniausiai yra insultas arba infarktas.„Nustatėme, kad jos sveikata sutriko dėl darbo“, – pabrėžė pareigūnas, atsakingas už kompensacijas dėl incidentų darbe. Priėmus tokį sprendimą tos moters šeimos nariai turės teisę gauti valstybinę pašalpą.
„Maždaug trys savaitės prieš jai susmunkant pasirodė ankstyvieji simptomai, tokie kaip galvos skausmai. Manome, jog ji sirgo jau tada“, – pridūrė pareigūnas.
„McDonald's“ Japonijos padalinys atsisakė komentuoti šį atvejį. Kompanijos atstovas tik paminėjo, jog darbo saugos institucijos nebuvo su ja susisiekusios ir nepatvirtino savo sprendimo.
Darbo saugos pareigūnas nurodė, jog moteris prieš pasireiškiant ankstyviesiems simptomams šešis mėnesius dirbo viršvalandžius, nors prieš pat mirtį buvo išėjusi atostogų.
Japonijos gerovės ir darbo ministerija aiškinasi, ar asmenys gali mirti nuo per didelio darbo krūvio, jeigu auka pusę metų kas mėnesį papildomai dirbdavo 80 val. ar ilgiau arba vieną mėnesį prieš mirtį dirbo 100 valandų viršvalandžių.
Kelerius pastaruosius metus kaupta Vyriausybės statistika rodo, jog šalyje kasmet būdavo užfiksuojama apie 150 persidirbimo sukeltų mirčių, kurios Japonijoje vadinamos karoši. Jų priežastis dažniausiai yra insultas arba infarktas.
„McDonald's“ įvaizdis smarkiai nukentėjo, kai Tokijo teismas pernai nurodė išmokėti daugiau nei 70 tūkst. dolerių kompensaciją vienam šio restoranų tinklo darbuotojui, kuriam kelerius metus nebuvo mokama už viršvalandžius.
Ieškovas, kuris buvo vieno šios kompanijos restorano vedėjas, anksčiau sakė, jog kai kada jam per mėnesį tekdavo papildomai dirbti daugiau nei 100 valandų, o už jas nebūdavo atlyginama.
Japonijos darbo santykius reguliuojantys įstatymai neįpareigoja mokėti už viršvalandžius vadybininkas. „McDonald's“ argumentavo, jog jų restoranų vedėjai turi teisę daryti įtaką administracijos sprendimams, tačiau teismas šį argumentą atmetė.