Pelenai išlėkė net į penkių kilometrų aukštį virš Sakuradžimos ugnikalnio šalia pietinio Kagošimos miesto sekmadienio popietę, suformuodami aukščiausią vulkaninių dalelių debesį nuo 2006 metų, kai Japonijos meteorologijos agentūra (JMA) pradėjo kaupti tokią statistiką. Iš vieno plyšio išsiliejo apie kilometro ilgio lavos srautas, o kalno šlaitu nusirito keli didžiuliai vulkaninių uolienų gabalai.
Vieno kilometro 117 metrų aukščio Sakuradžimos ugnikalnis išsiveržė apie 16 val. 30 min. vietos (10 val. 30 min. Lietuvos) laiku, nurodė naujienų agentūra „Jiji Press“.
Nors šis išsiveržimas buvo stipresnis nei įprasta, apie 600 tūkst. gyventojų turinčios Kagošimos žmonės jau įpratę prie savo neramaus kaimyno. Miesto pareigūnų pranešime sakoma, kad tai buvo jau 500-asis Sakuradžimos išsiveržimas per šiuos metus.
Gyventojai dėvėjo kaukes ir plastikinius apsiaustus arba mėgino dangstytis nuo krintančių pelenų išskleidę skėčius. Vairuotojams teko įjungti automobilių šviesas, smarkiai pablogėjus matomumui, o miesto traukinių eismas buvo laikinai paralyžiuotas, kol pelenai buvo nuvalyti nuo bėgių.
Pareigūnai nurodė, kad maždaug už 10 kilometrų į rytus nuo miesto esančio ugnikalnio išsiveržimas žmonių nesužeidė ir nepadarė žalos turtui.
Iki pirmadienio ryto oras praskaidrėjo, o kaukes užsidėję gyventojai iškritusius pelenus laistė vandeniu ir šlavė iš gatvių. Miesto tarnybos pasiuntė į tvarkymo operaciją šiukšlių išvežimo ir gatvių plovimo automobilius.
„Dūmai buvo gana dramatiški, bet mes esame prie to įpratę“, – sakė vienas pareigūnas, prašęs neskelbti jo vardo, nes jis nebuvo įgaliotas kalbėtis su žiniasklaida.
JMA nurodė, kad nepastebima ženklų, perspėjančių apie gresiantį didesnį išsiveržimą, bet panašaus intensyvumo vulkaniniai reiškiniai gali tęstis. Agentūra pakartojo anksčiau paskelbtą perspėjimą žmonėms nesiartinti prie paties ugnikalnio.
Japonija yra ant Ramiojo vandenyno „Ugnies žiedo“ – tektoninių plokščių lūžių sistemos, kurioje dažnai vyksta žemės drebėjimai ir ugnikalnių išsiveržimai.