Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti

Japonijos teismas nurodė uždaryti branduolinį reaktorių šalia ugnikalnio

Japonijos teismas trečiadienį nusprendė, kad šalies pietvakariuose esantis branduolinis reaktorius turėtų būti uždarytas, nes jis yra pernelyg arti aktyvaus ugnikalnio, ir jam išsiveržus reaktorius gali nukentėti.
Radiacija šalia Fukušimos-1 atominės elektrinės – 102.00 mikrosivertai per valandą
Japonijos teismas nurodė uždaryti branduolinį reaktorių šalia ugnikalnio / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Dėl Hirošimos aukštojo teismo sprendimo Ikatos branduolinės elektrinės 3-asis reaktorius Ehimės prefektūroje veikiausiai privalės likti uždarytas po reguliaraus patikrinimo vasarį.

Teismas nurodė, kad branduolinės saugos reguliavimo institucijos pateiktas Aso kalno, 130 km į pietvakarius nuo tos elektrinės, rizikos vertinimas buvo netinkamai atliktas.

Hirošimos aukštasis teismas pakeitė žemesnės instancijos teismo sprendimą ir patenkino ieškovų prašymą uždrausti to reaktoriaus veiklą.

Po Fukušimos tragedijos, sukrėtusios Japoniją prieš šešerius metus, šalies teismai svarsto dešimtis bylų ir prašymų uždrausti reaktorių veiklą dėl saugumo priežasčių, todėl vyriausybei sunkiai sekasi pasiekti, kad Japonijoje veiktų daugiau branduolinių reaktorių.

2011-ųjų kovo 11 dieną Ramiojo vandenyno dugne netoli Japonijos šiaurės rytinių krantų 9 balų žemės drebėjimas sukėlė milžinišką cunamį, nusinešusį apie 18,5 tūkst. žmonių gyvybių ir sugadinusį Fukušimos I-osios jėgainės aušinimo sistemas.

Iš nuniokotos jėgainės prasiveržę radioaktyvūs teršalai pasklido didelėje teritorijoje. Iškart po avarijos, tapusios didžiausiu branduoliniu incidentu nuo 1986 metų Černobylio katastrofos, iš elektrinės apylinkių buvo evakuota daugiau kaip 450 tūkst. žmonių.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Tyrimas: lietuviams planuojant kalėdinio stalo meniu svarbiausia kokybė bei šviežumas
Reklama
Jasonas Stathamas perima „World of Tanks“ tankų vado vaidmenį „Holiday Ops 2025“ renginyje
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos