Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Jaredas Kushneris negavo paskolos iš Kataro: ar todėl inicijuota kampanija prieš šią šalį?

JAV prezidento Donaldo Trumpo žentas ir patarėjas Jaredas Kushneris bandė užsitikrinti 500 mln. dolerių vertės paskolą iš vieno turtingiausių Kataro verslininkų. Pinigų negavo, o tada jis paspaudė savo uošvį, kad šis sąjungininkų arabų šalyse rankomis padidintų spaudimą Dohai. Netrukus krūva regiono valstybių paskelbė izoliuojančios Katarą, rašo „The Independent“.
Jaredas Kushneris
Jaredas Kushneris / „Scanpix“/„SIPA“ nuotr.

J.Kushneris 2007 metais buvo neseniai pradėjęs karjerą nekilnojamojo turto srityje, kai nusipirko pastatą Niujorko 5-ojoje aveniu už 1,8 mlrd. dolerių. Tada tai buvo rekordinės vertės sandoris.

„Twitter“ nuotr./„Kushner Companies“ įsigytas pastatas Manhatano 5-ojoje aveniu
„Twitter“ nuotr./„Kushner Companies“ įsigytas pastatas Manhatano 5-ojoje aveniu

Tiesa, po dešimtmečio tame pastate užpildyta tik kiek daugiau nei ketvirtadalis biurų erdvės. Kaip rašė „The New York Times“, pajamų iš biurų nuomos neužtenka įsiskolinimams padengti.

2015-aisiais, siekdamas neprarasti nuosavybės, J.Kushneris kartu su savo tėvu kreipėsi į Kataro milijardierių, šeichą Hamadą bin Jassimą Al-Thani – kaip į potencialų investuotoją.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Hamadas bin Jassimas Al-Thani
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Hamadas bin Jassimas Al-Thani

Šeichas nutraukė susitarimą

Anot „The Intercept“, Kataro turtuolis sutiko investuoti 500 mln. dolerių į projektą, bet iškėlė sąlygą, kad „Kushner Companies“ likusius pinigus suras pačios.

Kreiptasi buvo į Kinijos draudimo kompaniją „Anbang“, kuri šių metų kovą sutiko skirti net 4 mlrd. dolerių vertės paskolą projekto Manhatane vystymui. Tačiau po kelių savaičių, kilus abejonėms dėl interesų konflikto, „Anbang“ papustė padus.

Tai reiškė, kad „Kushner Companies“ nebegalėjo įgyvendinti Kataro šeicho sąlygos, o tuomet katarietis irgi nutraukė susitarimą – ar bent jį įšaldė.

Kaip bebūtų, netrukus Persijos įlankos regione kilo diplomatinė krizė. Birželio pradžioje mažiausiai šešios regiono šalys nutraukė ar smarkiai apribojo santykius su Kataru, apkaltinusios Dohą remiant teroristines grupuotes.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Kataro sostinė Doha
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Kataro sostinė Doha

Katarui buvo paskelbta krūva reikalavimų: uždaryti žiniasklaidos bendrovę „Al Jazeera“, nutraukti ryšius su įvairiomis islamistinėmis grupuotėmis, apriboti santykius su Iranu, iškraustyti iš šalies Turkijos karius.

Skandalą sukurstė prezidento žentas?

Kataras – maža šalis. Nenuostabu, kad ekonominė ir diplomatinė izoliacija joje sukėlė nemenką paniką.

„Otaiba pakalbėjo su Jaredu, o Jaredas pakalbėjo su Trumpu. Kokia košė.“

JAV, kurios šalyje turi 10 tūkst. karių, valstybės sekretorius Rexas Tillersonas skubiai pabandė numalšinti aistras ir paragino regiono šalis imtis „ramaus bei apgalvoto dialogo“, taip pat – neeskaluoti padėties.

Tačiau prezidentas D.Trumpas elgėsi visai kitaip: jis paleido daugybę kritikos strėlių į Katarą ir pavadino šalį „terorizmo finansuotoja labai aukštu lygiu“. Jis pasidžiaugė, esą, vizitas į Saudo Arabiją davė rezultatų.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Donaldo Trumpo kelionė į Saudo Arabiją
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Donaldo Trumpo kelionė į Saudo Arabiją

Tokia D.Trumpo pozicija, anot „The Intercept“, nustebino R.Tillersoną. Šaltinių teigimu, JAV diplomatijos vadovas įtarė, kad visą skandalą sukurstė būtent J.Kushneris.

„The American Conservative“ šaltiniai, susiję su R.Tillersonu, teigė, kad JAV valstybės sekretorius įsitikinęs, esą, kai kurias D.Trumpo pastabas netgi parašė ne paties prezidento patarėjai, o Jungtinių Arabų Emyratų ambasadorius JAV Yousefas Al Otaiba – artimas J.Kushnerio draugas.

„Otaiba pakalbėjo su Jaredu, o Jaredas pakalbėjo su Trumpu. Kokia košė“, – tvirtino šaltinis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos