Respublikonas senatorius Johnas McCainas sekmadienį kalbėdamas Jordanijoje iškėlė prielaidą, kad karinė jėga gali būti panaudota, siekiant sustabdyti B.al-Assado režimo vykdomą kruviną susidorojimą su protestais po to, kai NATO intervencija padėjo nuversti Libijos autoritarinį lyderį Muamarą Kadhafi.
Paklausta, ar JAV prezidento Baracko Obamos administracija palaikytų karinės jėgos panaudojimą Sirijoje, Valstybės departamento atstovė spaudai Victoria Nuland atsakė žurnalistams: „Manau, mūsų pozicija dėl šio klausimo nepasikeitė.“
„Didžioji dauguma Sirijos opozicijos toliau pasisako už taikius, nesmurtinius protestus ir prieš bet kokią užsienio intervenciją, ypač užsienio karinę intervenciją į padėtį Sirijoje, ir mes tai gerbiame“, – sakė ji.
Tačiau pakartojo JAV požiūrį, kad „al-Assadui laikas pasitraukti, laikas užbaigti smurtą, laikas prasidėti taikiame kontekste tikram dialogui dėl demokratinės ateities“.
V.Nuland šiuo komentarus išsakė, kai Jungtinės Valstijos atšaukė iš Damasko savo ambasadorių Robertą Fordą, teigdamos, kad yra susirūpinusios dėl jo saugumo, nes šis diplomatas itin aktyviai stengėsi atkreipti tarptautinės bendruomenės dėmesį į Sirijos režimo vykdomą smurtą prieš demonstrantus.
Arabų Lyga planuoja trečiadienį pasiųsti į Siriją savo delegaciją. Šis 22 šalių blokas paragino pradėti dialogą tarp B.al-Assado režimo ir opozicijos, tačiau šį pasiūlymą pasmerkė Sirijos valstybinė žiniasklaida.
„Aišku, mes palaikome Arabų Lygos delegacijos deklaruotus ketinimus, kad jos pirmoji žinia al-Assado režimui – jog bet kokių formų smurtas, bauginimai, žiaurumai, areštai ir kankinimai turi liautis“, – pabrėžė V.Nuland.