Įstatymų leidėjai iki gruodžio 20 dienos turi priimti biudžetą arba vadinamąją tęstinumo rezoliuciją, kad federalinės agentūros galėtų bent jau laikinai veikti be jokių trikdžių. Jeigu jie nesiims veiksmų, tai reikš vyriausybės paralyžių.
Tokiu atveju būtų uždarytos federalinės agentūros ir nacionaliniai parkai, apribotos viešosios paslaugos, milijonai darbuotojų būtų išleisti neapmokamų atostogų.
Kongresas, kuris dėl rinkimų padarė daugiau nei mėnesio pertrauką, grįžta prie darbo antradienį. Naujai išrinkti nariai prisieks tik sausį.
Laikinas pratęsimas dabar leistų naujos sudėties Kongresui, jau prezidentaujant D. Trumpui, patvirtinti visą metinį biudžetą.
„Mūsų laikas eina į pabaigą, – sekmadienį „Fox News“ sakė M. Johnsonas. – Gruodžio 20-oji yra galutinis terminas.“
„Mes vis dar tikimės, kad mums gali pavykti (sudaryti visą biudžetą), bet jei ne, manau, kad turėsime laikiną priemonę, kuri galiotų iki kitų metų pirmos dalies ir suteiktų mums reikiamo laiko tai padaryti“, – kalbėjo jis.
„Manau, kad galiausiai tai būtų geras žingsnis, nes šaliai tai būtų naudinga; tada būtų respublikonų kontrolė, o mes turėtume šiek tiek daugiau įtakos rengiant išlaidų sąskaitas“, – pridūrė jis.
Lapkričio 5-osios rinkimuose respublikonai išlaikė daugumą Atstovų Rūmuose ir iš demokratų atėmė Senato kontrolę, o tai labai sustiprins būsimo prezidento galias priimant teisės aktus.
M. Johnsonas apkaltino demokratus, kad šie blokavo balsavimus biudžeto klausimais.
„Taip procesas neturėtų veikti“, – sakė jis ir pridūrė, kad padėtis netrukus pasikeis.
„Naujoji reformų darbotvarkė bus pradėta įgyvendinti iškart, kai tik prezidentas Donaldas J. Trumpas sausį pradės eiti pareigas, ir mes turime parengti visą darbotvarkę“, – pareiškė M. Johnsonas.
„Pirmos naujojo Kongreso šimtas dienų bus labai agresyvios. Tam ruošiame visus Kongreso narius“, – teigė jis.
M. Johnsonas sakė, kad praėjusią savaitę buvo susitikęs su naujuoju Senato daugumos lyderiu Johnu Thune'u (Džonu Tunu) iš Pietų Dakotos, kuris yra labiau tradicinės stovyklos respublikonas.
„Kalbėjomės apie šią agresyvią darbotvarkę, ir jis man pasakė, kad yra pasirengęs eiti ir vykdyti tą „Pirmiausia – Amerika“ politiką. Taigi tai bus labai įtemptas laikas Kongresui ir geras laikas šaliai“, – tvirtino Atstovų Rūmų vadovas.