„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

JAV diplomatijos vadovas: Sirijos prezidentas Al Assadas privalo pasitraukti iš valdžios

JAV valstybės sekretorius Johnas Kerry šeštadienį pareiškė, kad Sirijos prezidentas Basharas al Assadas privalo atsistatydinti, bet nebūtinai iškart po to, kai būtų susitarta užbaigti tą šalį krečiantį pilietinį karą.
Johnas Kerry
Johnas Kerry / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Kalbėdamas po derybų Londone su Britanijos užsienio reikalų sekretoriumi Philipu Hammondu, J.Kerry sakė esantis pasiruošęs derėtis dėl sprendinio, tik jam nežinoma, ar tam pasiruošęs B.al Assadas.

„Pastaruosius pusantrų metų sakiau, kad Assadas turi išeiti, bet po kurio laiko, kokios būtų sąlygos... Nebūtina, kad tai įvyktų tą pačią dieną, tą patį mėnesį ar kada nors dar“, – J.Kerry sakė žurnalistams.

„Dėl tokio proceso visos šalys turi susitarti, kaip tai gali būti pasiekta“, – pridūrė jis.

J.Kerry sveikino Rusijos pastangas kovoti su džihadistų judėjimu „Islamo valstybė“ (IS) Sirijoje.

„Mes tai sveikiname ir esame pasiruošę mėginti ieškoti būtų, kaip skubiausiai ir veiksmingiausiai būtų eliminuota ISIL“, – pabrėžė jis, vartodamas alternatyvų tos grupuotės akronimą.

„Mums reikia užsitikrinti derybas. To mes laukiame ir tikimės, kad Rusija, Iranas bei kitos įtakingos šalys padės tai pasiekti, nes būtent tai neleidžia užbaigti šios krizės“, – pridūrė JAV diplomatijos vadovas.

„Mes pasiruošę derėtis. Ar Assadas pasiruošęs derėtis – iš tikrųjų derėtis? Ar Rusija pasiruošusi atvesti jį prie stalo ir iš tikrųjų rasti sprendinį šiam smurtui? – klausė jis. – Iki šiol Assadas atsisakydavo vesti rimtas diskusijas, o Rusija atsisakydavo atvesti jį prie stalo, kad tai būtų padaryta.“

Rusija ir Jungtinės Valstijos penktadienį pradėjo karines derybas konflikto Sirijoje klausimais, kai Maskva telkia savo pajėgas šioje karo niokojamoje šalyje.

Pokalbis telefonu tarp Rusijos gynybos ministro Sergejaus Šoigu ir JAV gynybos sekretoriaus Asho Carterio nutraukė pusantrų metų trukusį karinių santykių įšaldymą, kurį inicijavo NATO, pasipiktinusi Maskvos vaidmeniu Ukrainos krizėje.

Ph.Hammondas sakė, kad Maskvai įsikišus, „padėtis Sirijoje darosi labiau komplikuota“.

„Turime aptarti tai kaip gerokai didesnės problemos dalį: tai yra, migrantų spaudimo, humanitarinės krizės Sirijoje ir būtinybės nugalėti „Islamo valstybės“ grupuotę“, – pažymėjo jis.

Anot jo, B.al Assado buvimas valdžioje yra „magnetas užsienio kovotojams vykti į šį regioną“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs