„Tai, kad pristatoma ne tik humanitarinė pagalba, bet ir komercinės prekės, kurias galima parduoti parduotuvėse ir turguose, yra labai svarbus žingsnis siekiant pagerinti palestiniečių gyvenimą Gazos Ruože“, – žurnalistams sakė JAV valstybės departamento atstovas spaudai Matthew Milleris (Metjus Mileris).
M. Milleris sakė, kad pirmieji privatūs sunkvežimiai įvažiavo šeštadienį, o pirmadienį atvyko dar daugiau.
Jis nepateikė išsamesnės informacijos apie kiekį ar operatorius, tačiau sakė, kad sunkvežimiais daugiausia buvo gabenamas maistas, kurio atsargos labai sumažėjo, nes Izraelis, atsakydamas į spalio 7 dieną „Hamas“ įvykdytą išpuolį, apgulė teritoriją.
Sunkvežimiai įvažiavo per Rafos perėją tarp Gazos Ruožo, kurį kontroliuoja islamistų kovotojų grupuotė, ir Egipto.
Jungtinės Valstijos buvo svarbiausia Izraelio rėmėja, teikianti karines atsargas ir diplomatinę paramą, tačiau vis dažniau stengėsi parodyti, kad dirba užkulisiuose, siekdama išspręsti susirūpinimą keliančius klausimus, susijusius su dideliais karo nuostoliais palestiniečiams.
Izraelis, per JAV nacionalinio saugumo patarėjo Jake'o Sullivano (Džeiko Salivano) vizitą praėjusią savaitę, taip pat paskelbė, kad atidaryta Kerem Šalomo sienos perėja į Gazos Ruožą.
M. Milleris sakė, kad tiek sienos kirtimas, tiek komercinių sunkvežimių atvykimas buvo intensyvios diplomatijos, kurią vykdė JAV pareigūnai, įskaitant valstybės sekretorių Antony Blinkeną (Entonį Blinkeną), rezultatas.
„Nors šio savaitgalio laimėjimai yra svarbūs, vien jų nepakanka“, – teigė M. Milleris.
„Toliau glaudžiai bendradarbiausime su Izraelio, Egipto ir regiono šalių partnerių vyriausybėmis, kad dar labiau padidintume humanitarinės pagalbos srautus į Gazos Ruožą ir patenkintume palestiniečių poreikius“, – pridūrė jis.