„Japonija ir JAV sutaria, kad būtina didinti spaudimą Šiaurės Korėjai“, – sakė jis po telefoninio pokalbio su JAV prezidentu Donaldu Trumpu.
Sh.Abe taip pat pažymėjo sutarę su D.Trumpu, kad šiuo klausimu būtina kalbėtis su Kinija ir Rusija.
„Reikia paveikti Kiniją ir Rusiją, kad jos pakeistų savo požiūrį“ į Pchenjaną, sakė Japonijos lyderis.
Japonijos vyriausiasis ministrų kabineto sekretorius Yoshihide Suga žurnalistams taip pat sakė, kad Tokijas ragina Rusiją ir Kiniją užimti „aktyvesnę ir konstruktyvesnę poziciją“ dėl Šiaurės Korėjos.
Jis pažymėjo, kad Šiaurės Korėjos klausimui „svarbus Kinijos ir Rusijos vaidmuo“.
Rusija savo ruožtu antradienį pareiškė esanti „itin susirūpinusi“ dėl padėties Šiaurės Korėjoje ir įžvelgianti „eskalavimo tendenciją“.
Rusija antradienį pareiškė esanti „itin susirūpinusi“ dėl padėties Šiaurės Korėjoje ir įžvelgianti „eskalavimo tendenciją“.
Pietų Korėjos žiniasklaida pranešė, kad Pietų Korėjos ir JAV jungtinių štabų vadų komitetų pirmininkai susitarė glaudžiai bendradarbiauti susiklosčius esamai situacijai ir patvirtino pasirengimą kuo greičiau imtis bendrų priemonių, kurios pademonstruos jų „tvirtą ryžtą, įskaitant karinį atsaką“.
Branduolinių ginklų turinčios Šiaurės Korėjos antradienio naktį paleista raketa praskriejo virš Japonijos teritorijos ir nuskrido apie 2,7 tūkst. kilometrų. Ji buvo pakilusi maždaug į 550 km aukštį.
Y.Suga sakė, kad raketa praskriejo virš Erimo kyšulio Hokaide ir nukrito Ramiajame vandenyne maždaug 1 180 km nuo Erimo.
Kinija prašo santūrumo
Kinija antradienį pareiškė, kad įtampa Korėjos pusiasalyje priartėjo prie „lūžio taško“, ir paragino elgtis santūriai
Vis dėlto Pekinas pridūrė, kad dalis kaltės tenka Jungtinėms Valstijoms ir Pietų Korėjai.
Užsienio reikalų ministerijos atstovė Hua Chunying paragino visas puses vengti provokacijų ir pakartojo Pekino raginimą Pchenjanui liautis bandžius raketas, o Seului bei Vašingtonui mainais į tai nutraukti karines pratybas.
Situacija dabar „yra ties lūžio tašku ir artėja krizės link. Tačiau dar yra galimybė vėl pradėti taikos derybas“, sakė ji per eilinę spaudos konferenciją.
Hua Chunying: „Tikimės, kad suinteresuotos šalys gali apsvarstyti, kaip galime deeskaluoti situaciją pusiasalyje ir pasiekti pusiasalyje taiką ir stabilumą.“
„Tikimės, kad suinteresuotos šalys gali apsvarstyti, kaip galime deeskaluoti situaciją pusiasalyje ir pasiekti pusiasalyje taiką ir stabilumą“, – pridūrė Kinijos URM atstovė.
Hua Chunying teigimu, JAV ir Pietų Korėja „rengia vieną bendrų karinių pratybų etapą po kito, ir taip didina karinį spaudimą KLDR (Šiaurės Korėjai)“.
„Po šitiek daug etapų ir užburtų ratų, ar jos jaučiasi esančios arčiau taikaus šios problemos išsprendimo?“ – klausė ji.
„Faktai jau parodė, kad spaudimas ir sankcijos negali tvirtai išspręsti šios problemos“, – teigė ji, paminėdama Jungtinių Tautų sankcijas Pchenjanui.
Kinija šioms sankcijoms pritarė, bet ragina šalis sėsti prie derybų stalo.
„Svarstomos visos galimybės“
Antradienį išplatintame Baltųjų rūmų pranešime teigiama, kad reaguojant į Šiaurės Korėjos grėsmę, „svarstomos visos galimybės“.
„Pasaulis priėmė garsią ir aiškią paskutinę Šiaurės Korėjos žinutę. Režimas pademonstravo panieką savo kaimynėms, visoms Jungtinių Tautų (JT) narėms, minimaliems priimtino tarptautinio elgesio standartams.
Grasinantys ir destabilizuojantys veiksmai tik padidins Šiaurės Korėjos izoliaciją regione ir tarp pasaulio valstybių. Svarstomos visos galimybės“, – rašoma D.Trumpo pranešime.