„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

JAV ir Rusijos santykių simbolis – katastrofiškai nejauki nuotrauka

Baracko Obamos ir Vladimiro Putino santykiai niekada nebuvo šilti, tačiau JAV ir Rusijos vadovų susidaužimas taurėmis pirmadienio vakarą Niujorke net ir jų standartais atrodė ypatingai keistai, „Vox“ rašo Maxas Fisheris.
Vladimiro Putino ir Baracko Obamos susitikimas
Vladimiro Putino ir Baracko Obamos susitikimas / „Scanpix“/„Sipa USA“ nuotr.

Dviejų branduolinių galybių vadovų veido išraiškos – visiškai skirtingos. V.Putinas pasipūtėliškai šypsosi, tuo tarpu B.Obama net nesistengia nuslėpti, kad norėtų, jog susitikimas baigtųsi kuo greičiau. Svarbi detalė ir ta, kad B.Obama žymiai daugiau ištiesė ranką V.Putino link.

Tai buvo suplanuota vakarienė ir tostai, tačiau abiejų šalių vadovai turėjo priežasčių jaustis nejaukiai. B.Obama Jungtinių Tautų Generalinę Asamblėją pradėjo kalba, kurioje iš pradžių netiesiogiai įgėlė V.Putinui, sakydamas, kad „pasaulyje yra tokių, kurie mano, jog jėga galima pasiekti savo interesų, kad stipresnis gali užgrobti silpnesnį, kad galima pažeidinėti tarptautinę teisę“. Vėliau jis perėjo ir prie tiesioginės kritikos Maskvai už jos veiksmus Ukrainoje ir žiniasklaidos kontrolę.

V.Putinas neliko skolingas – pirmojoje savo kalboje JT nuo 2005 m. jis apkaltino JAV dėl karų Libijoje, Sirijoje ir Ukrainoje. Tačiau ir vienas, ir kitas vadovas pareiškė, kad galbūt abi valstybės galėtų bendradarbiauti ieškant sprendimo, kaip sustabdyti karą Sirijoje.

Tuomet atėjo eilė keistajam popiečio tostui. Anot M.Fisherio, iš nuotraukų akivaizdu, kad abu prezidentai sutiktų bendradarbiauti tik jeigu nebūtų kitos išeities, ir dar akivaizdžiau – kad jie asmeniškai vienas kito nemėgsta. „Tai – šnairavimo diplomatijos viršūnė“, – rašo žurnalistas.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Barackas Obama ir Vladimiras Putinas
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Barackas Obama ir Vladimiras Putinas

Jose atsispindi ir abiejų šalių vadovų asmenybės. B.Obama niekada nežibėjo talentu nuslėpti, kad nemėgsta kokio nors žmogaus. Šįkart jis net nesistengė to padaryti.

V.Putinas atrodo besimėgaujantis galimybe paerzinti amerikiečius – šypsosi patenkintas, kad vėl įsigrūdo prie galingųjų stalo. 

Tuo tarpu V.Putinas atrodo besimėgaujantis galimybe paerzinti amerikiečius – šypsosi patenkintas, kad vėl įsigrūdo prie galingųjų stalo. 

Iš dalies tai ir nusako viską: dėl V.Putino ir jo invazijos į Ukrainą Rusija buvo išmesta iš gerbiamų didžiųjų pasaulio jėgų klubo (B.Obama Rusiją vadina „regionine galia“) ir G8. Dabar Kremliaus vadovas gali manyti, kad įsikišdamas į Sirijos karą susigrąžino šią vietą.

B.Obamos ir V.Putino susitikimų istorija – ilga ir nejauki. Apie ankstesnius ne pačius maloniausius dviejų prezidentų susitikimus galite plačiau skaityti čia.

M.Fisheris savo mėgstamiausia vadina nuotrauką, darytą per G8 susitikimą, kai V.Putinas žvelgė pro B.Obamos ir britų premjero Davido Camerono pečius. 

AFP/„Scanpix“ nuotr./G8 susitikimas
AFP/„Scanpix“ nuotr./G8 susitikimas

 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų