Kaip skelbia BBC, tai ketvirtadienį patvirtino Personalo Valdymo Tarnyba. Pranešta, kad nukentėjo keturi milijonai esamų ir buvusių federalinių darbuotojų.
Senato žvalgybos komiteto narė Susan Collins sakė, kad įsilaužimas į duombazes, kaip manoma, įvykdytas iš Kinijos.
Kinijos ambasada Vašingtone perspėjo, kad su tokiomis išvadomis pernelyg skubama.
Ambasados atstovas Zhu Haiquanas naujienų agentūrai „Reuters“ teigė, kad tokie kaltinimai buvo „pareikšti neatsakingai ir yra duodantys priešingų rezultatų“.
JAV Personalo valdymo departamentas kasmet tvarko šimtus tūkstančių svarbių saugumo leidimų ir atlieka įsidarbinti siekiančių asmenų biografijos patikrinimus.
Kol kas neaišku, ar ši kibernetinė ataka tiesiogiai paveikė prezidentą Baracką Obamą, kitus aukšto rango vyriausybės pareigūnus arba žvalgybos bendruomenę.
Dienraštis „The Washington Post“ ir kitos JAV žiniasklaidos priemonės citavo vyriausybės pareigūnus, kurie sakė, kad už šią ataką atsakingi Kinijos kompiuteriniai įsilaužėliai.
Kaip pranešama, šio incidento tyrimui vadovauja Federalinis tyrimų biuras ir Teritorinio saugumo departamentas. FTB pranešime sakoma, kad jis „toliau tirs ir patrauks atsakomybėn tuos, kurie sukelia grėsmę kibernetinėje erdvėje“.
Pareigūnai atsisakė įvardyti kokius nors bendrus šios atakos požymius arba motyvus, bet informavo nukentėjusias šalis apie priemones, kurios galėtų užkirsti kelią sukčiavimui ir tapatybės vagystėms.
Ši ataka buvo jau ne pirmas didelis saugumo pažeidimas, atskleidęs JAV federalinės vyriausybės pažeidžiamumą.
Praeitais metais numanomi įsilaužėliai iš Rusijos sugebėjo įgyti prieigą prie neįslaptintų kompiuterinių sistemų Baltuosiuose rūmuose ir Valstybės departamente.
Nusikaltėliai taip pat pavogė informaciją apie 100 tūkst. mokesčių mokėtojų iš JAV Mokesčių valdybos (Internal Revenue Service, IRS) kompiuterių.
B.Obama yra sakęs, kad Kinijos ir Rusijos pajėgumai rengti kibernetines atakas yra „labai geri“, Irano – „geri“, o Šiaurės Korėjos – „ne itin geri“.