JAV, Japonija ir Pietų Korėja susitarė dalytis informacija apie Šiaurės Korėjos raketas

Jungtinių Valstijų, Japonijos ir Pietų Korėjos gynybos vadovai sekmadienį susitarė kitą mėnesį pradėti dalytis duomenimis apie Šiaurės Korėjos raketų paleidimus realiuoju laiku, pranešė sąjungininkės.
AP-Scanpix nuotr.
AP-Scanpix nuotr.

JAV gynybos sekretorius Lloydas Austinas (Loidas Ostinas), atvykęs į Seulą dalyvauti metinėse saugumo derybose, susitiko su savo Pietų Korėjos kolega Shin Won-sik (Šin Vonsiku), o Japonijos gynybos ministras Minoru Kihara (Minorus Kihara) susitikime dalyvavo vaizdo ryšiu.

„Trys ministrai įvertino, kad duomenų apie Šiaurės Korėjos paleistas raketas dalijimosi sistemos kūrimas yra baigiamajame etape, ir susitarė gruodį oficialiai aktyvuoti šį mechanizmą“, – sakoma Seulo gynybos ministerijos pareiškime.

Aukščiausio rango pareigūnai taip pat susitarė iki 2023 metų pabaigos parengti daugiametį reguliarių trišalių pratybų planą, kad nuo sausio mokymai būtų sistemingesni ir veiksmingesni.

Susitikimo metu „trys lyderiai įvertino regiono saugumo klausimus, įskaitant didėjančią branduolinę ir raketinę grėsmę iš KLDR", – sakoma JAV gynybos departamento pranešime, kuriame vartojamas oficialus Šiaurės Korėjos pavadinimas.

Ministrai vykdė susitarimus, kuriuos jų vadovai pasiekė rugpjūtį JAV prezidento Joe Bideno (Džo Baideno) surengtame trijų šalių aukščiausiojo lygio susitikime Kemp Deivide.

Pchenjanui šiemet atlikus rekordinę ginklų bandymų seriją, Seulas ir Vašingtonas sustiprino bendradarbiavimą gynybos srityje.

Pietų Korėjos prezidento Yoon Suk-yeolo (Jun Sukjolo) konservatyvioji vyriausybė taip pat deda daug pastangų, kad pagerintų istoriškai įtemptus santykius su buvusia kolonijine valdove Japonija.

Kemp Deivido susitikimas buvo pirmas kartas, kai trys vadovai susitiko į atskirą aukščiausiojo lygio susitikimą, o ne didesnio renginio kuluaruose.

Gynybos vadovai taip pat pasmerkė stiprėjantį Šiaurės Korėjos ir Rusijos karinį bendradarbiavimą kaip Jungtinių Tautų rezoliucijų pažeidimą, teigiama Seulo gynybos ministerijos pareiškime.

Istorinėms sąjungininkėms Rusijai ir Šiaurės Korėjai taikomos tarptautinės sankcijos – pirmajai dėl invazijos į Ukrainą, o antrajai – dėl branduolinių ginklų ir raketų programų.

Didėjantis jų karinis bendradarbiavimas kelia susirūpinimą Ukrainai ir jos sąjungininkėms, ypač po Šiaurės Korėjos lyderio Kim Jong Uno (Kim Čen Uno) ir Rusijos prezidento Vladimiro Putino rugsėjį įvykusio susitikimo.

Sekmadienio susitikimas įvyko praėjus vos kelioms dienoms po to, kai Seule lankėsi JAV valstybės sekretorius Antony Blinkenas (Entonis Blinkenas) ir perspėjo, kad Pchenjano ir Maskvos kariniai ryšiai stiprėja ir yra pavojingi.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai