Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

JAV juodaodžių nacionalistų grupės nariams – kaltinimai bendradarbiavus su rusų žvalgyba

JAV teisingumo departamentas antradienį pateikė kaltinimus pusę amžiaus gyvuojančios juodaodžių nacionalistų grupės įkūrėjui ir trims nariams bendradarbiavus su Rusijos žvalgyba siekiant paveikti rinkimus Jungtinėse Valstijose.
Judėjimo „Uhuru“ įkūrėjas Omali Yeshitela
Judėjimo „Uhuru“ įkūrėjas Omali Yeshitela / „Zuma press“/„Scanpix“

Afrikos liaudies socialistų partijos (APSP) ir judėjimo „Uhuru“ įkūrėjas Omali Yeshitela ir dar du partijos nariai Penny Joanne Hess ir Jesse Nevelas buvo apkaltinti tuo, kad veikė kaip neregistruoti Rusijos agentai. Už tai gresia maksimali penkerių metų laisvės atėmimo bausmė.

Visiems trims, taip pat dar vienam nariui Augustus Romainui, taip pat pateikti kaltinimai dėl sąmokslo veikti kaip Rusijos agentams, už kurį gresia iki 10 metų kalėjimo.

Kaltinamajame akte teigiama, kad šie keturi asmenys gavo pinigų ir kitokios paramos iš JAV gyvenančio ruso Aleksandro Jonovo ir Maskvoje įsikūrusių Rusijos žvalgybos agentūros FSB pareigūnų, kurie vadovavo A.Jonovui.

Praėjusiais metais A.Jonovas buvo apkaltintas vadovavęs FSB vadovautai politinės įtakos operacijai, tačiau jo kontaktai JAV nebuvo įvardyti, nors tuo metu FTB atliko reidą APSP patalpose.

Antradienį Tampoje Floridoje paskelbtame kaltinamajame akte papildyti kaltinimai A.Jonovui, kuris, kaip manoma, yra grįžęs į Rusiją.

Būdamas Maskvoje įsikūrusio Rusijos antiglobalistinio judėjimo prezidentas, A.Jonovas naudojosi APSP ir „Uhuru“ judėjimais bei Džordžijoje įsikūrusiu A.Romaino padaliniu „Black Hammer“, kad skleistų Rusijos požiūrį į politiką, karą Ukrainoje ir kitus klausimus.

Kaltinamajame akte teigiama, kad 2015 metais O.Yeshitela keliavo į Rusiją, kur užmezgė partnerystę su A.Jonovo grupe.

2016-aisiais A. Jonovas finansavo APSP protesto turą keturiuose miestuose, kuriuo buvo remiama „Peticija dėl genocido nusikaltimo prieš afrikiečių žmones Jungtinėse Valstijose“, nurodo Teisingumo departamentas.

2017 ir 2019 metais grupė taip pat aktyviai siekė paveikti vietos rinkimus Sankt Peterburge, Floridos valstijoje, kur gyvena tie keturi amerikiečiai, o vėliau – 2020 metų nacionalinius rinkimus, teigiama dokumente.

Jame sakoma, kad 2022 metais A.Romainas ir „Black Hammer“ gavo finansavimą iš A.Jonovo ir jo grupės „Rusijos interesams, susijusiems su Rusijos invazija į Ukrainą, tenkinti“.

Teisingumo departamentas teigė, kad visi kaltinimų sulaukę amerikiečiai žinojo, jog A.Jonovas dirbo Rusijos vyriausybei.

Kaltinamajame akte, kuriame taip pat kaltinami du Rusijoje įsikūrę FSB pareigūnai, teigiama, kad A.Jonovas teikė finansavimą neįvardytai politinei grupei Kalifornijoje, kuri pasisakė už valstijos atsiskyrimą nuo JAV.

Lygiagrečiai Vašingtone pateiktame kaltinamajame akte JAV apkaltino Rusijos pilietę Nataliją Burlinovą, akademinės paramos organizacijos PICREADI vadovę, veikus kartu su FSB ir verbavus amerikiečius.

„Šiandienos pranešimas piešia šiurpų Rusijos vyriausybės veiksmų vaizdą ir tai, kiek daug FSB gali padaryti, kad kištųsi į mūsų rinkimus, sėtų nesantaiką mūsų šalyje ir galiausiai verbuotų JAV piliečius savo pastangoms“, – sakė FTB direktoriaus pavaduotojo pareigas einantis Kurtas Ronnow.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?