„Kinija ir Rusija laiko save pagrindinėmis JAV strateginėmis varžovėmis ir agresyviausiai renka Amerikos ekonominę informaciją ir technologijas“, – sakoma Kongresui pateiktame Žvalgybos ir kontržvalgybos valdybos pranešime, pavadintame: „Užsienio šnipai vagia JAV ekonomines paslaptis kibernetinėje erdvėje“.
„Kinijos ir Rusijos nacionalinės politikos dalis – mėginti sužinoti ir gauti strategines technologijas, kurių reikia joms savo plėtotei“, – sakė Žvalgybos valdybos atstovas.
Įsilaužėliai iš užsienio gali gauti didelės apimties informaciją greitai ir be rizikos būti sučiupti, nes juos gana sunku išaiškinti.
Kinijos agentai užima pirmąją vietą pasaulyje pagal aktyvumą ir atkaklumą ekonominio šnipinėjimo srityje.
Tarp kibernetinio šnipinėjimo metodų yra mėginimai rasti prieigą prie duomenų per nuotolį arba nusikopijuoti duomenis į išorinius objektus ir po to juos persiųsti elektroniniu paštu.
Pagrobti Amerikos slaptus duomenis mėgino kelių dešimčių šalių atstovai. Bet itin daug dėmesio pranešime skiriama Kinijai ir Rusijai.
„Kinijos agentai užima pirmąją vietą pasaulyje pagal aktyvumą ir atkaklumą ekonominio šnipinėjimo srityje“, – sakoma dokumente.
Į klausimą, kokių nepaneigiamų įrodymų turi JAV, kad Kinija yra įsivėlusi į kibernetinį vogimą, Amerikos žvalgybos atstovas pranešė, kad neaptars tokių detalių viešai.
Pranešime taip pat sakoma, kad „Rusijos žvalgybos tarnybos įvairiomis priemonėmis siekia gauti ekonominės ir technologinės informacijos iš savo taikinių Amerikoje“.
Labiausiai domisi šnipai komunikacijų ir karinėmis technologijomis, nepilotuojamaisiais skraidymo aparatais ir daugeliu civilinių technologijų, tokių kaip ekologiškai švarios energijos rūšys, sveikatos apsaugai ir farmacija, sakoma pranešime.
Pranešime pateiktus duomenis 2009–2011 metais surinko žvalgybos valdybų agentai, privatūs asmenys, eksperimentinių analizės centrų ekspertai ir mokslininkai.