Už šį sprendimą, kuris buvo įformintas kaip vienas 2013 finansinių metų šalies karinio biudžeto projekto punktų, balsavo 407 įstatymų leidėjai, „prieš“ – penki.
Balsavimas žemuosiuose rūmuose įvyko praėjus kelioms valandoms po to, kai Rusija ir Kinija vetavo Jungtinių Tautų Saugumo Taryboje Vakarų šalių parengtą rezoliucijos dėl Sirijos projektą.
Pataisos autorius buvo Kongreso narys demokratas iš Virdžinijos valstijos Jimas Moranas.
„Turime atsiriboti nuo tų, kurie iš esmės yra “karo dievai„ – kitaip mūsų pasmerkimai Sirijos režimui atrodys tušti“, – sakė jis.
Daugelis jo kolegų – ir demokratai ir respublikonai – ir anksčiau mėgino pasiekti, kad JAV gynybos departamentas nutrauktų bendradarbiavimą su „Rosoboroneksport“ dėl karinių tiekimų į Siriją.
Be kita ko, įstatymų leidėjai reikalavo nutraukti Pentagono sutartį, pagal kurią iš Rusijos buvo ketinama pirkti sraigtasparnių Mi-17 Afganistano ginkluotosioms pajėgoms.
Pentagonas praeitą savaitę paskelbė apie 171 mln. dolerių vertės kontraktą su „Rosoboronexport“, pagal kurį turėjo būti įsigyti dešimt sraigtasparnių Mi-17, kuriuos Afganistano karinės pajėgos galėtų naudoti po to, kai bus baigtos JAV operacijos šioje šalyje. Įgyvendinus šį kontraktą, iš Rusijos nupirktų orlaivių skaičius turėjo padidėti iki 33.
„Turėčiau manyti, jog mums visiems neramu dėl to, jog perkame sraigtasparnius iš Rusijos bendrovės, kuri tiesiogiai susijusi su tūkstančių nekaltų Sirijos vyrų, moterų ir vaikų žūtimi“, – J.Moranas sakė Atstovų Rūmuose.
Pentagonas perka Mi-17 iš Rusijos, nes Afganistano kariškiams šie orlaiviai yra gerai pažįstami, o rusiškų sraigtasparnių techninė priežiūra būtų daug paprastesnė negu amerikietiškų, kai JAV pajėgos bus išvestos iš Afganistano 2014 metais.