„Aš išsamiau neaptarinėsiu spėjamų detalių, bet mes jau metų metais ir dešimtmečiais duodame aiškiai suprasti, jog ketiname padaryti viską, kas būtina, kad užtikrintume sąsiaurio atvirumą“, – pabrėžė V.Nuland, paprašyta pakomentuoti Irano įstatymų leidėjų parengtą įstatymo projektą, numatantį blokuoti Ormūzo sąsiaurį.
Kaip jau pranešta, Irano parlamentas parengė įstatymo projektą, kuriame numatoma uždaryti Ormūzo sąsiaurį tanklaiviams, plaukiantiems į šalis, kurios prisijungė prie sankcijų, numatančių atsisakyti Irano naftos importo.
„Šis įstatymo projektas yra atsakas į Europos sąjungos sankcijų Irano islamo respublikai įvedimą“, – pareiškė Irano parlamentaras Ibrahimas Agha-Mohammadi.
V.Nuland pabrėžė, kad toks sprendimas kertasi su tarptautiniais įstatymais, nes sąsiauris yra tarptautiniai vandenys.
JAV karinių jūrų pajėgų duomenimis, šiuo metu Persijos įlankoje ir gretimoje Arabijos jūroje yra dvi Amerikos lėktuvnešių smogiamosios grupės, į kurias įeina du atominiai lėktuvnešiai. Kiekviename jų bazuojasi po 48 naikintuvus bombonešius, du raketinius kreiserius, penkis eskadrinius minininkus ir du smogiamuosius povandeninius laivus. Kiekviena laivų grupė turi ne mažiau kaip po 100 sparnuotųjų raketų, kurių veikimo nuotolis – 1,6 tūkst. kilometrų.
Be to, šiame regione yra ekspedicinė smogiamoji grupė, kurią sudaro trys dideli desantiniai laivai ir smogiamasis atominis povandeninis laivas. Dar keli Amerikos laivai dalyvauja tarptautinių pajėgų ir NATO kovos su piratais jūroje operacijose.
Neseniai į Persijos įlanką taip pat buvo nusiųstas priešraketinės gynybos raketinis minininkas, galintis numušti balistines raketas.